Zamknij

Szykują się ważne zmiany dla pracowników. Będzie więcej dni urlopu?

09:34, 20.01.2021 Źródło: Rzeczpospolita Aktualizacja: 09:42, 20.01.2021
Skomentuj Zdjęcie ilustracycjne. Fot.pixabay.com Zdjęcie ilustracycjne. Fot.pixabay.com

Miesiąc urlopu ma być jednym z pomysłów w ramach reformy Kodeksu pracy. O taki zapis walczą związkowcy, pracodawcy z kolei chcą wpisania na stałe pracy zdalnej. Negocjacje ruszyły. 

O zmianach jakie mają czekać pracodawców i pracowników donosi "Rzeczpospolita". Reforma ta ma pozwolić na przeprowadzenie Polski przez kryzys spowodowany epidemią koronawirusa "suchą stopą". 

- Wielka reforma obejmie praktycznie wszystkie dziedziny na styku biznesu, pracowników i polityki społecznej państwa. Szczegóły muszą jednak zostać najpierw uzgodnione przez związki zawodowe z organizacjami pracodawców i rządem - podaje dziennik "Rzeczpospolita".

W ubiegłym tygodniu miało dojść do spotkania zespołu polityki gospodarczej i rynku pracy Rada Dialogu Społecznego. Podczas spotkania głównym tematem rozmów miały być kwestie migracyjne. 

Pracodawcy chcieliby uproszczenia kwestii związanych z zatrudnieniem pracowników z zagranicy. W tym przypadku chodzi głównie o dostęp do pracowników ze Wschodu. W opozycji do tego pomysłu są związkowcy. Ci uważają, że otwarcie rynku pracy może niekorzystnie wpływać na dostęp do zatrudniania rodzimych pracowników.

Jak informuje "Rzeczpospolita" zebrał się już także zespół prawa pracy. Omawiano niezbędne zmiany związane z wpisaniem pracy zdalnej do kodeksu pracy na stałe, a także wydłużenia urlopu wypoczynkowego do 31 dni. 

Na oficjalne decyzje przyjdzie nam jednak poczekać. Jak mówi w rozmowie z dziennikiem prof. Jacek Męcina z Konfederacji Lewiatan projekt konkretnych zmian może powstać do końca marca.

(Źródło: Rzeczpospolita)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%