Zamknij
REKLAMA

Wojewoda wręczyła odznaczenia dla pracowników sanepidów

09:56, 28.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z naszego regionu zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi za zasługi na rzecz ochrony zdrowia i bezpieczeństwa publicznego oraz zaangażowanie w walkę z epidemią COVID-19.

Zgromadzonych na poniedziałkowej uroczystości powitał podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Adam Sidor, który podsumował dotychczasowe działania inspekcji.

Krzyżami Zasługi wyróżniono 26 osób – pracowników powiatowych inspekcji  m. in. w Mielcu, Przeworsku, Rzeszowie, Ustrzykach Dolnych, w Łańcucie, Jaśle, Ropczycach, Brzozowie, Nisku, Jarosławiu, Leżajsku, Dębicy, Lubaczowie oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Aktu dekoracji – w imieniu Prezydenta RP – dokonali główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Minister Krzysztof Saczka mówił m.in. o roli i działaniach inspekcji sanitarnej w czasie walki z epidemią. Dziękując pracownikom za ogromne zaangażowanie podkreślił, że był to czas wielkich wyzwań nie tylko dla służb sanitarnych, ale również dla obszaru ochrony zdrowia, służb mundurowych i innych instytucji. Zaznaczył, że dobra współpraca i wzajemne wsparcie pozwoliły prowadzić sprawne działania w walce z pandemią.   

Wyrazy uznania skierowała do służb sanitarnych wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.  

– Dziękuję za ogrom pracy i trud włożony w działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców regionu. Jestem Państwu bardzo wdzięczna. Odznaczenia państwowe są skromnym, ale jednoznacznym wyrazem podziękowania za pełne zaangażowanie i wszelkie działania podejmowane w obliczu zmieniającej się sytuacji epidemicznej – powiedziała wojewoda.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%