Zamknij
REKLAMA

Z pomocą skanera wykryli ponad tysiąc paczek nielegalnych papierosów

11:04, 04.08.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej udaremnili przemyt ponad tysiąca paczek papierosów. Kontrabandę w transporcie desek i sklejki przewozili dwaj kierowcy ciężarówek.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i  Straży Granicznej z Korczowej skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżające do Polski dwa samochody ciężarowe. Ich kierowcy przewozili towar w postaci desek oraz sklejki meblowej. Pojazdy zostały prześwietlone urządzeniem RTG, z pomocą którego funkcjonariusze dotarli do miejsc ukrycia nielegalnego towaru.

Okazało się, że poza zgłoszonymi do odprawy deskami i sklejką, w skrytkach konstrukcyjnych pojazdów znajduje się nielegalny towar. Z profili dachowych obydwu pojazdów funkcjonariusze wyjęli łącznie 1040 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.Papierosy zostały zatrzymane do dalszego postępowania, które prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary grożących kierowcom zabezpieczono 20 tys. złotych.  

Stacjonarny skaner w Korczowej jest jednym z czterech  wielkogabarytowych  urządzeń RTG wykorzystywanych przez funkcjonariuszy podkarpackiej KAS.  Z podobnych urządzeń funkcjonariusze korzystają na drogowym przejściu granicznym w Medyce, kolejowym przejściu granicznym w Przemyśl- Medyka, a od niedawna także na przejściu granicznym w Budomierzu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%