Zamknij
REKLAMA

Udaremnione przemyty z pomocą Cedry i skanera

11.35, 13.09.2022 . Aktualizacja: 11.35, 13.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Liczne skrytki posłużyły kierowcom busa i autokaru do ukrycia papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wykryciu papierosowej kontrabandy pomogła Cedra i skaner.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budomierza skierowali do szczegółowej kontroli autokar jadący z Ukrainy do Pragi. Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG, z pomocą którego funkcjonariusze wykryli przerobiony zbiornik paliwa. Znajdowało się w nim 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do ich przemytu przyznał się kierowca, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 9 tys. złotych.

Do szczegółowej kontroli skierowany został także kierowca busa, który przekraczał granicę w Medyce. W kontroli pojazdu funkcjonariuszom KAS pomagał owczarek belgijski Cedra *.  Czujny nos psa naprowadził funkcjonariuszy na liczne skrytki m.in. w podszybiu, nadkolu czy podłużnicy, w których znajdowało się prawie 400 paczek nielegalnych papierosów. W tym przypadku funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko nielegalny towar, ale także przystosowany do przemytu samochód.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%