Zamknij
REKLAMA

Będzie kolejna edycja Powiatowego Jarmarku Świątecznego

17.38, 19.11.2022 mb
Skomentuj
REKLAMA

Na mieleckim Rynku odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Jarmarku Świątecznego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Mielcu. Wydarzenie zaplanowano na 11 grudnia.

Bożonarodzeniowy jarmark jest imprezą, która przez lata zdążyła na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Mielcu. Zainteresowanie nią rośnie z roku na rok – o czym świadczy choćby liczba odwiedzających jarmark wystawców.

Tylko w trakcie trzech pierwszych tygodni naboru, do udziału w imprezie zgłosiło się blisko 100 wystawców. Do Mielca przyjadą nie tylko z regionu, ale i najodleglejszych zakątków Polski. Na przygotowanych przez nich stoiskach będzie można zakupić wszystko, co niezbędne do przygotowania Świąt Bożego Narodzenia.

Co dokładnie znajdzie się na jarmarku? W ofercie zgłoszonych dotychczas wystawców znajdą się w szczególności produkty przydatne na świątecznym stole: miody i produkty pszczele, naturalne soki, wyroby cukiernicze, octy, wina, chałwy, sery i oscypki, obwarzanki, oleje, przetwory z róży, pierniczki, krówki, ciasta, pierogi, przyprawy, kiszona kapusta, zioła, syropy, chleby czy wędliny. Nie braknie również oryginalnych, własnoręcznie wykonanych ozdób: choinek, stroików, bombek, a także elementów wystroju wnętrz wykonanych z wikliny, sznurka, sklejki, drewna czy też metodą decoupage.

Na jarmarku będzie można znaleźć pomysłów na oryginalne gwiazdkowe prezenty dla najbliższych, m.in. biżuterię i kamienie naturalne, haftowane obrusy, szydełkowe, szmaciane i ludowe zabawki, ceramikę, balony, obrazy, dekoracyjne skóry i kosze, świece czy elementy zimowego ubioru.

Jarmark odbędzie się w niedzielę 11 grudnia w godzinach 12:00 - 20:00.

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%