Zamknij
REKLAMA

Niezgłoszona gotówka i papierosy w skrytkach

11.33, 30.11.2022 . Aktualizacja: 11.33, 30.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Medyce wykryli próbę nielegalnego przewozu gotówki o równowartości ponad 260 tys. zł. Pieniądze a także nielegalne papierosy i wkłady do e-papierosów przewoziło dwóch kierowców autokaru.

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Medyki wytypowali do szczegółowej kontroli autokar, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy.Z pomocą urządzenia RTG oraz psa Cedra, funkcjonariusze znaleźli miejsca, w których ukrytych było ponad 2,7 tys. szt. papierosów,  1,1 tys. wkładów do e-papierosów oraz gotówka w różnych walutach o równowartości ponad 260 tys. zł. Do ich ukrycia posłużyły liczne skrytki w autokarze, ściana luku sypialnianego a także sejf.

Autokarem, oprócz kilkudziesięciu pasażerów podróżowało dwóch kierowców. Przeciwko kierowcy, który przemycał wyroby akcyzowe, funkcjonariusze wszczęli postępowanie karne- skarbowe. Drugi z kierowców, który ukrył gotówkę przed kontrolą i nie zgłosił jej przewozu, został ukarany mandatem karnym w wysokości 15 tys. złotych.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMADzień Kobiet - zobacz ceny
0%