Zamknij
REKLAMA

Podkarpackie: Wszystkie drogi przejezdne, większość jest czarna i mokra

10.54, 23.01.2023 PAP Aktualizacja: 10.56, 23.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Wszystkie drogi na Podkarpaciu są w poniedziałek rano przejezdne. Na większości z nich nawierzchnie są czarne i mokre. Jedynie w rejonie Bieszczadów są lokalnie śliskie i miejscami występuje błoto pośniegowe.

Jak poinformował dyżurny zimowego utrzymania dróg Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie Maciej Zwoliński, temperatura powietrza jest na większości terenu dodatnia od 1 do 5 stopni Celsjusza, jedynie w rejonie Ustrzyk Dolnych, Rymanowa i Jasła waha się od minus 3 do plus 1. Wiatr wszędzie jest słaby.

W rejonie Jarosławia występuje mżawka, a w okolicach Mielca i Stalowej Woli - deszcz i mżawka. Na pozostały terenie województwa opady nie występują.

PZDW w Rzeszowie przestrzega jednocześnie użytkowników dróg, że warunki jazdy mogą w każdej chwili ulec zmianie, a lokalnie na drogach zalesionych lub w okolicach cieków i rzek może wystąpić śliskość spowodowana specyficznym mikroklimatem.

Drogowcy zaapelowali także o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości oraz techniki jazdy do warunków panujących na drogach.(PAP)

Autorka: Agnieszka Pipała

api/ mark/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAWalentynki - sprawdź na Ceneo.pl
0%