Największy udział w sierpniowym ruchu miały loty czarterowe. Skorzystało z nich prawie 70 tysięcy osób. Najczęściej wybieranymi kierunkami były: Turcja, Egipt oraz Grecja. W przypadku połączeń regularnych tradycyjnie największą popularnością cieszyły się rejsy do Warszawy, Londynu, Monachium i Mediolanu.
"Wakacje dobiegły końca, ale sezon letni w branży lotniczej wciąż trwa, dlatego nie czas jeszcze na podsumowania. Już teraz jednak mogę powiedzieć, że to najlepszy sezon w historii podkarpackiego lotniska. Cieszy nas rosnąca liczba pasażerów, którzy kolejny raz sprawili nam sporo radości. Ten rekord to też zobowiązanie, by nadal rozwijać port i niezmiennie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom podróżnych" - wskazał prezes portu Adam Hamryszczak.
Ze statystyk wynika również, że lotnisko w Jasionce coraz częściej wybierają podróżni z innych regionów Polski "doceniając jego kameralną atmosferę, wygodę i szeroką siatkę połączeń".
"Konsekwencja i zaangażowanie kierownictwa oraz pracowników sprawiły, że Jasionka wyróżnia się dziś jako wyjątkowy punkt na mapie województwa" - stwierdził marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.
Lotnisko w Jasionce oferuje obecnie połączenia na 31 trasach do 16 krajów. W październiku siatka połączeń poszerzy się o bezpośrednie loty do szkockiego Edynburga.
Od początku 2025 roku lotnisko Rzeszów-Jasionka obsłużyło ponad 887 tysięcy pasażerów. (PAP)
al/ mick/
Czołowe zderzenie aut. Młody mężczyzna poważnie ranny
Proszę osobę poszkodowaną o kontakt 664694990
Dominikk
23:19, 2025-07-20
Żołnierz z 3 PBOT w ekstremalnym wyścigu dookoła Polski
W terytorialsach drzemie niespotykana moc i siła 🔥
Eu.zak
16:32, 2025-07-12
Groźny wypadek. Są ranni, lądował LPR!
Proszę osoby poszkodowane o kontakt 664694990
Dominikk
22:23, 2025-05-22
87-latek jechał autostradą pod prąd
Dziadka do domu starców w takim wieku.... Morderca na kółkach.
Dziadko
10:20, 2025-03-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz