Zamknij
REKLAMA

Grozili ekspedientce nożem. Trafili do aresztu

10:42, 16.11.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy powiatu przeworskiego, którzy są podejrzani o rozbój. Mężczyźni weszli do jednego ze sklepów i grożąc ekspedientce nożem, zabrali z kasy pieniądze i uciekli. Podejrzanych wytypowali i zatrzymali funkcjonariusze kryminalni z przeworskiej komendy. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 12 listopada po godz. 19. Do dyżurnego z Przeworska zadzwoniła roztrzęsiona ekspedientka jednego ze sklepów. Kobieta oświadczyła, że do sklepu, w którym pracuje weszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc jej nożem, zażądali wydania pieniędzy, które znajdowały się w kasie. Po kradzieży uciekli ze sklepu.

Po uzyskaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Niedługo po zdarzeniu, przeworscy kryminalni na terenie miasta zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi napastników. Policjanci zatrzymali 21 i 25-latka, obaj to mieszkańcy powiatu przeworskiego. Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Sąd Rejonowy w Przeworsku przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 21-latek był w przeszłości karany za inne przestępstwa.

Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

qwertyqwerty

0 1

grozi 12 lat... taaa. Jurto wyjdą i będą robić to samo 22:35, 16.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiterPiter

1 0

Geniusze przestępstwa niewinna kobietę straszyć 22:40, 16.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA