Zamknij
REKLAMA

Rząd zleci przebadanie wszystkich mieszkańców Podkarpacia?

15:02, 21.11.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Rząd panuje wprowadzenie masowych badań przesiewowych w trzech województwach: podkarpackim, małopolskim i śląskim.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na sobotniej konferencji prasowej przyznał, że rząd planuje przeprowadzenie masowych badań przesiewowych mieszkańców trzech województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Regiony te wybrano ze względu na największą liczbę wykrywanych zakażeń koronawirusem.

- W najbliższym czasie opracujemy dokładnie, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia tych badań przesiewowych, ale chcemy dotrzeć i zrobić te badania w regionach, które są najbardziej dotknięte zachorowaniami na koronawirusa - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Warto podkreślić, że testy antygenowe, które miałyby posłużyć do przeprowadzenia masowego testowania mieszkańców, charakteryzują się mniejszą dokładnością, ale ich przeprowadzenie jest znacznie prostsze i szybsze. Choć WHO zaleca potwierdzanie wyników testów antygenowych testami molekularnymi RT-PCR, na stronach polskiego rządu widnieje informacja o tym, że pozytywny (dodatni) wynik testu antygenowego „jest obecnie traktowany tak samo jak wynik testu molekularnego RT-PCR”.

Testy antygenowe wykonuje się poprzez pobranie materiału z nosa lub nosogardzieli. Następnie taką próbką bada się pod kątem obecności charakterystycznego dla wirusa białka. Wynik takiego badania można poznać bardzo szybko – właśnie dlatego testy antygenowe stosowane się w przypadkach masowego badania społeczności.

 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA