Zamknij
REKLAMA

Marszałkowie rozmawiali z PKP o kolejowych inwestycjach

12:52, 23.02.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Zarówno o tych realizowanych jak i tych planowanych inwestycjach kolejowych rozmawiali dziś marszałkowie województwa z prezesem PKP PLK Ireneuszem Merchlem.

Spotkanie odbyło się w formule on-line. Województwo Podkarpackie reprezentowali marszałkowie Władysław Ortyl i Piotr Pilch oraz dyrekcja Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Drogowego.

Jednym z tematów był rozpoczęty niedawno program Kolej+. Wstępnie aż pięć projektów z Podkarpacia przeszło pozytywnie ocenę formalną. A są to budowa przystanków na L-25 w gminie Przecław, na L74 w Sobowie-Osiedle oraz na L-91 w Zawadzie koło Dębicy, a także rewitalizacja linii kolejowej L-101 Munina – Hrebenne i budowa nowej linii kolejowej nr 166 Dębica – Jasło. Trwa właśnie analiza planistyczna wspomnianych inwestycji.

W trakcie spotkania poruszono również temat remontu L25 i spornej kwestii likwidacji przejazdu kolejowego w Tuszowie Narodowym, na co nie zgadzają się mieszkańcy. Jak podkreślił prezes PKP PLK trwa analiza kolejnego rozwiązania, które pozwoli rozwiązać ten kłopot. Marszałek Władysław Ortyl podkreślił w tym miejscu bardzo dobrą współpracę z gminą Przecław, gdzie wystąpił podobny problem.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%