Zamknij
REKLAMA

Waldemar Kotula zrezygnował ze startu w wyborach. Poparł Warchoła

15:29, 14.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina zrezygnował ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparł kandydaturę, wspieranego przez b. prezydenta miasta, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Kotula poinformował o tym w środę na wspólnej z Warchołem konferencji prasowej. Obecni byli na niej także wicemarszałek woj. podkarpackiego Stanisław Kruczek z Porozumienia oraz były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

"Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie. A tym kandydatem jest Marcin Warchoł" - powiedział radny Kotula.

Jak zaznaczył, porozumienie, które zawarł z Warchołem "jest stricte programowe". "Nie rozmawialiśmy o tzw. etatach, czy innych rzeczach. Dążymy do tego, żeby w Rzeszowie wygrał kandydat z prawej strony sceny politycznej. I tym kandydatem - z moim poparciem - jest pan Marcin Warchoł" - mówił.

Warchoł dziękując Kotuli i Porozumieniu za wsparcie zauważył, że popiera go także Tadeusz Ferenc, którego nazwał "wizjonerem" i jednym z "największych prezydentów polskich miast". "Z panem prezydentem połączyła nas wspólna wizja rozwoju miasta" - podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

Przypomniał także, że z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski, który poparł jego kandydaturę.

Warchoł podkreślił, że z Kotula połączyła go "cała gama wspólnych pomysłów dla rozwoju miasta".

Radnemu Kotuli za wsparcie Warchoła dziękował również Ferenc. Podkreślił, że z wiceministrem współpracuje od ponad trzech lat i "załatwiono w tym czasie wiele tematów".

Ferenc zaapelował także do mieszkańców miasta o głosowanie na Warchoła. "Jest to osoba godna zaufania. Mająca ogromną wiedzę. Osoba, która nie ucieka od tematów, ale szuka tematów i te tematy załatwia od początku do końca" - mówił Ferenc.

"Kochani mieszkańcy Rzeszowa głosujmy na pana Marcina Warchoła" - apelował.

Rządzący Rzeszowem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, jak przeszedł COVID-19. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem premiera przedterminowe wybory w mieście odbędą się 9 maja.

Oprócz Warchoła kandydują m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek - popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.(PAP)

Autor: Alfred Kyc

kyc/ par/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%