Zamknij
REKLAMA

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne: są działki pod budowę

09:50, 26.04.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd Rzeszowa jest już właścicielem wszystkich działek pod budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. O zakończeniu starań w sprawie kupna działek poinformował podczas piątkowej konferencji (23 kwietnia) Marek Bajdak, który pełni funkcję Prezydenta Rzeszowa.

W konferencji zorganizowanej na płycie stadionu Resovii uczestniczyli także wojewoda Ewa Leniart, europoseł Tomasz Poręba oraz prezes Resovii Aleksander Bentkowski.

- Właśnie dzisiaj o godzinie 16.49 dostałem wiadomość od dyrektora Biura Gospodarki Mieniem, że ostatnia z działek, które musieliśmy kupić jako miasto już jest w naszym posiadaniu - powiedział w piątek Marek Bajdak.

Miasto stało się właścicielem w sumie trzech działek. Dwie o wielkości ok. 20 arów zostały kupione, zaś jedna – należąca do Resovii – została przekazana w formie darowizny na własność miasta.

- To, co przez wiele lat było niemożliwe, w ciągu dwóch miesięcy stało się realne – podkreślała na konferencji wojewoda Ewa Leniart, która jest zaangażowana w sprawę budowy centrum.

Mając potrzebne pod inwestycję grunty, miasto może wreszcie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, a przede wszystkim starać się o dofinansowanie tej inwestycji w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Gotowy jest już wniosek o takie dofinansowanie, a pozwolenie na budowę może być złożone jeszcze w maju.

Przyspieszenie działań w sprawie budowy PCLA było jednym z priorytetów Marka Bajdaka, któremu w lutym została powierzona funkcja prezydenta miasta, po rezygnacji Tadeusza Ferenca. Wówczas okazało się, że miasto nie dysponuje wszystkimi gruntami niezbędnymi do realizacji tej inwestycji.

Centrum Lekkoatletyczne ma powstać na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego. Gotowy jest już projekt. Do dyspozycji sportowców ma być m.in. kryta sześciotorowa bieżnia, bieżnie rozbiegowe czy strefa siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców. Inwestycja ma być dofinansowana z środków Ministerstwa Sportu. Obiekt ma kosztować ponad 100 mln złotych, a połowę tej kwoty ma przekazać ministerstwo. Wsparcie finansowe deklaruje także samorząd województwa.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%