Zamknij
REKLAMA

Rządowe wsparcie dla żłobka i przedszkola w Rzeszowie

12:40, 18.06.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Realizacja programów, które służą zapewnieniu opieki dzieciom do lat 3, jak również wsparcie samorządów w ich zadaniach własnych - na przykład na prowadzenie opieki przedszkolnej - jest niezwykle ważne dla polskiego rządu – mówiła wojewoda Ewa Lenart w trakcie czwartkowej konferencji prasowej.

Wojewoda poinformowała o przekazaniu środków, które otrzyma miasto Rzeszów.

– Rzeszów stał się beneficjentem kwoty blisko 2 mln zł. 1,5 mln zł. zostanie przeznaczone na budowę przedszkola  przy ul. Iwonickiej, natomiast 488 tys. zł. pozwoli na zakup niezbędnego sprzętu w żłobku przy tej samej ulicy – dodała Ewa Leniart.

W konferencji uczestniczył także pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

– Ta inwestycja zlokalizowana jest w miejscu, gdzie dynamicznie postępuje budownictwo mieszkaniowe. Dlatego konieczność realizacji tego obiektu jest oczywistością – powiedział.

Początkowo inwestycja finansowana była w całości z funduszy budżetu Rzeszowa. Dzięki rządowemu wsparciu, miasto będzie mogło skierować środki na inne inwestycje.

Przedszkole przy ulicy Iwonickiej będzie miało 8 oddziałów i pomieści 200 dzieci. Przedszkolaki rozpoczną w nim zajęcia we wrześniu tego roku. Trwa proces wyposażania placówki. W przedszkolu ma też działać kuchnia, która na miejscu będzie  przygotowywać zdrowe i pełnowartościowe posiłki.

W żłobku – który ma działać w tym samym budynku – znajdzie się miejsce dla 178 maluchów. Żłobek – tak jak przedszkole – ma zacząć działać we wrześniu. Wyposażenia placówki zostało wycenione to ponad 600 tys. złotych. Dotacja z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch +” w wysokości 488 tys. zł pokryje większość kosztów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%