Zamknij
REKLAMA

Przy Podpromiu powstaje stały punkt kontroli autokarów

08:45, 19.06.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Od poniedziałku, przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu, działać będzie stały punkt kontroli autokarów. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

W związku z luzowaniem obostrzeń spowodowanej pandemią, policjanci ponownie uruchomili stały punkt kontroli autokarów. Autokary będzie można sprawdzać już od poniedziałku. Jak w poprzednich latach stałym miejscem kontroli będzie parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie w Rzeszowie. Kontrole prowadza policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6 do 9.

W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów w miarę możliwości, doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie - nr telefonu 17 858 33 12.

Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.

Policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie stały punkt kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%