Zamknij
REKLAMA

Akcja SMOG: zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych

12:54, 18.06.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci podsumowali wczorajsze działania "SMOG", które przeprowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Rzeszowie. Celem akcji była kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności nadmiernej emisji spalin do atmosfery. W trakcie działań podkarpaccy policjanci skontrolowali 872 pojazdy.

Wczorajsze działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze przy pomocy specjalistycznych urządzeń kontrolno-pomiarowych sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. W tych działaniach funkcjonariuszy wsparli inspektorzy transportu drogowego.

Kontrole drogowe z wykorzystaniem dymomierzy spalin są przeprowadzane regularnie i systematycznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

W ramach akcji "SMOG", na terenie województwa podkarpackiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 872 pojazdy. W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami podczas przeprowadzonych kontroli, zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych. Ujawniono 11 przypadków nieprawidłowości w zakresie emisji spalin.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%