Zamknij
REKLAMA

Ja żołnierz Wojska Polskiego, PRZYSIĘGAM!

12:39, 14.07.2021 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

11 lipca o godz. 10.00 w Nowej Dębie przysięgę złożyli żołnierze biorący udział w projekcie „Wakacje z WOT” organizowanym przez 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Słowa roty przysięgi wojskowej na sztandar 3PBOT wypowiedziało 40 terytorialsów w tym 9 kobiet.

Wśród przysięgających byli studenci, uczniowie szkół ponadpodstawowych, mechanicy, operatorzy, spawacze oraz wielu innych przedstawicieli rynku pracy. W ramach projektu „Wakacje z WOT” nowi terytorialsi przeszli 16-dniowe szkolenie podstawowe które odbyło się w Nowej Dębie, które zakończyło się uroczystą przysięgą.

[FOTORELACJA]92[/FOTORELACJA]

- Waszym Patronem jest płk Łukasz Ciepliński. To wzór do naśladowania dla każdego żołnierza. Cechowały go wola walki, patriotyzm i niezłomność, połączone z umiejętnościami organizacyjnymi oraz dowódczymi. Mam nadzieję, że Jego postawa  będzie inspirowała Was podczas służby. Dziękuję Wam za wstąpienie do Wojska Polskiego. Bycie żołnierzem to odpowiedzialność i poświęcenie, ale także wspaniała przygoda, unikatowe doświadczenia, możliwość spotkania ludzi z pasją – przekazał w liście skierowanym do przysięgających żołnierzy minister obrony narodowej Pan Mariusz Błaszczak.

Organizatorem „szesnastki” był 35 Batalion Lekkiej Piechoty z Sanoka, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów ochotnicy uczyli się praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii. „Szesnastka” to dopiero początek dla nowoprzybyłych terytorialsów – cykl szkolenia, trwa trzy lata i podzielony jest kolejno na etapy szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego. 

- Drodzy Terytorialsi mam nadzieję, że ta doniosła chwila bardzo głęboko zapadnie w Waszą pamięć. W myśl motta naszej formacji, bądźcie zawsze gotowi i zawsze blisko. Blisko społeczności i ziemi na której żyjecie, gotowi wspierać ich z najwyższym poświęceniem. Jestem przekonany, że od tej chwili, każdego dnia godnie będziecie reprezentować wartości oraz ideały, o które walczyły kolejne pokolenia Polaków – mówił do żołnierzy dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota.
 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%