Zamknij
REKLAMA

Policjanci zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej

12:53, 14.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Przeworscy policjanci zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 59-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Uszczuplenie Skarbu Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, oszacowano na blisko 60 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci wydziału kryminalnego z Przeworska monitorują obszar handlu nielegalnymi towarami. Wczoraj, na podstawie posiadanych informacji, podjęli czynności wobec 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. W miejscu prowadzenia przez niego działalności gospodarczej, funkcjonariusze ujawnili tytoń bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczyli 68 kg krajanki tytoniowej, która najprawdopodobniej była przeznaczona do sprzedaży.

59-latek został zatrzymany i doprowadzony do przeworskiej jednostki. Zgromadzony materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie mężczyźnie zarzutu przechowywania wyrobów tytoniowych.

Straty poniesione przez Skarb Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano, na blisko 60 tysięcy złotych.

Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAOzdoby świąteczne na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%