Zamknij
REKLAMA

Województwo dołoży do Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

11:06, 25.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd Województwa zwiększy dotychczas deklarowaną sumę wsparcia finansowego na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. - Zadeklarowana kilka lat temu kwota 8 mln zł zostanie na pewno zwiększona – zapowiedział podczas poniedziałkowego briefingu marszałek Władysław Ortyl.

Ta inwestycja jest ważna z punktu widzenia Rzeszowa i całego regionu. Nie ma takiej infrastruktury, która odpowiadałaby warunkom organizacji zawodów lekkoatletycznych na poziomie krajowym czy międzynarodowym. To jest taka biała wstydliwa plama – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Jak powiedział marszałek Ortyl kwota 8 mln zł została wpisana do przyszłorocznego budżetu, nad którego kształtem trwają właśnie prace, co również sprawia, że trudno o podanie teraz precyzyjnej sumy wsparcia na PCLA, która zgodnie z przepisami musi być wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej (WPF).

Taką deklarację będziemy mogli podać w momencie zakończenia prac nad budżetem – mówi marszałek Ortyl.

O wsparciu inwestycji i rozmowach z kibicami Resovii mówił z kolei wicemarszałek Piotr Pilch: - Tak jak zapewniałem kibiców Resovii, nie skończy się na tych 8 milionach. Trwają jeszcze prace nad budżetem i będą te środki dołożone – zapewnił wicemarszałek Piotr Pilch.

W briefingu wzięli także udział radni województwa Karol Ożóg oraz Jerzy Cypryś: - Sejmik województwa podkarpackiego już w 2015 roku wyraził wolę wsparcia Miasta Rzeszów w realizacji tego przedsięwzięcia. Do 2021 roku jednak niewiele się działo w tym temacie. Dopiero pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak pozyskał brakujące a niezbędne do realizacji te inwestycji działki – przypomniał radny Ożóg.

Ze strony sejmiku będzie pełne wsparcie dla realizacji tej inwestycji, dla dobra naszej młodzieży i przyszłych olimpijczyków- zapewnił Jerzy Cypryś.

W czwartek 21 października do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęły kolejne, obszerne informacje kosztorysowe oraz dotyczące planowanego zakresu prac. Padły również ze strony inwestora czyli Samorządu Miasta Rzeszowa, konkretne propozycje w sprawie współfinansowania inwestycji (m.in. rozłożenia przekazania środków na kolejne lata). Departament Edukacji Nauki i Sportu analizuje otrzymane dane, stąd też w tym momencie jest zbyt wcześnie, aby podać dokładną kwotę o jaką Samorząd Województwa zwiększy dofinansowanie budowy PCLA.

Z informacji przesłanych przez Prezydenta Rzeszowa wynika, że nie ma jednak żadnych przeszkód, aby uruchomić procedurę przetargową i rozpocząć budowę tej jakże potrzebnej dla środowiska sportowego w całym województwie inwestycji.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%