Zamknij
REKLAMA

Nowy duży park handlowy w regionie. Za 100 milionów złotych

16.44, 19.09.2022 DW
Skomentuj
REKLAMA

- Ponad stumilionowa inwestycja już w 2024 roku w Sanoku – komunikuje burmistrz tego miasta Tadeusz Matuszewski. Mówi o sporym parku handlowym, który powstanie przy drodze z Sanoka w Bieszczady. I dodaje, że to efekt licznych inwestycji drogowych, które realizowane były w Sanoku.

- W obecnej kadencji pozyskujemy największe środki na inwestycje drogowe, otwierając nowe tereny pod inwestycje. Najlepszym tego przykładem jest plan zagospodarowania terenów przy łączniku ulicy Łany z obwodnicą Sanoka. Powstanie tam duży pasaż handlowy składający się z pięciu budynków o łącznej powierzchni ok. 11 500 m², w których  znajdzie się 16 lokali, restauracja typu drive-thru oraz parking dla niemal 500 samochodów. Planowane otwarcie nastąpi w 2024 roku – wskazuje Tadeusz Matuszewski.

- Tym samym udowadniamy, że siłą miasta są inwestycje, które dają nowe miejsca pracy i napędzają jego rozwój. Szczególnie zyska teren, na którym powstanie pasaż. Taki obiekt jest gwarantem większych wpływów do budżetu. Kolejna inwestycja jest efektem naszych przemyślanych działań. Modernizacja infrastruktury drogowej zawsze będzie motorem napędowym rozwoju społeczno-gospodarczego. Taką politykę przyjęliśmy w tej kadencji – podkreśla burmistrz Sanoka. 

- Obwodnica Sanoka oraz inwestycje drogowe towarzyszące, które już zrealizowaliśmy lub zrealizujemy, jak łącznik do ronda Beksińskiego, czy Okulickiego, otwierają nam wciąż dostęp do terenów inwestycyjnych. Stworzony w tej kadencji katalog inwestycyjny przyciąga kolejnych inwestorów, przyczynia się do tego również uchwalone studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Sanoka. Podziękowania kieruję do wojewody podkarpackiej Ewa Leniart za wsparcie dla działań inwestycyjnych na terenie Sanoka. Dziękuję też wszystkim, którzy wspierają nas w działaniach jakie podejmujemy na rzecz rozwoju Sanoka – dodał Tadeusz Matuszewski.
 

(DW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%