Zamknij
REKLAMA

Lufthansa wraca na Jasionkę. Sześć lotów tygodniowo

11:04, 06.07.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią i cięciami w siatce połączeń niemiecki narodowy przewoźnik wraca do Jasionki. Od 26 lipca samoloty Lufthansy sześć razy w tygodniu będą operować na trasie Rzeszów-Frankfurt nad Menem. W konferencji prasowej, poświęconej nowym połączeniom udział wziął wicemarszałek Piotr Pilch.

Trasa do Frankfurtu obsługiwana będzie dwoma typami samolotów: Embraer E-190 ze 100 miejscami na pokładzie oraz Bombardier CRJ-900 dysponującym 79 fotelami. Loty z Rzeszowa do Frankfurtu Embraerem E-190 odbywać się będą w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie: 11:30, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, wtorki i czwartki o godzinie 7:15. Loty z Frankfurtu do Rzeszowa Embraerem E-190 będą odbywać się w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie 9:15, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, środy i niedziele o godzinie 17:55.

Wicemarszałek Piotr Pilch zwrócił uwagę, że to dobra informacja nie tylko dla przedstawicieli biznesu, ale również dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia:

- W imieniu swoim, pana marszałka Władysława Ortyla i całego zarządu, na pana ręce - panie prezesie składam wielkie gratulacje i wyrazy zadowolenia w związku z powrotem kolejnych połączeń. To jest dobra informacja dla biznesu, dla tych co robią interesy w Europie i w Polsce, ale też i dla wszystkich naszym mieszkańców. To ważne, żeby tu – w naszym porcie lotniczym rozpoczynali oni swoją podróż, żeby stąd były dobre połączenia z jak największą liczbą miast europejskich i nie tylko. I to się dzieje, po tym trudnym okresie pandemii powraca życie do gospodarki, do społeczeństwa, do kultury, ale również i w przewozach lotniczych – powiedział wicemarszałek.

Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka nie krył swojego zadowolenia z faktu powrotu lotów Lufthansy z Rzeszowa:

- Decyzja Lufthansy o powrocie do Rzeszowa to doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy od lat korzystali z usług niemieckiego przewoźnika. Czekali na nią również zagraniczni inwestorzy regularnie odwiedzający nasz region. Frankfurt to główne centrum przesiadkowe oferujące nie tylko kierunki europejskie, ale przede wszystkim loty transkontynentalne. Ponowne połączenie z dużym europejskim hubem ma dla rozwoju naszego lotniska ogromne znaczenie – powiedział.

Małgorzata Kucharska, prezes zarządu Podkarpackiego Klubu Biznesu, podczas konferencji również wyraziła swoją radość z połączeń z Frankfurtem nad Menem.

- Bardzo się cieszę, że Lufthansa wraca do Rzeszowa z połączeniem do Frankfurtu. Dla podkarpackich przedsiębiorców jest to doskonała wiadomość. To połączenie jest bardzo ważne ze względu na atrakcyjną destynację, na częstotliwość lotów oraz dogodne godziny i pozwoli również odbudować kontakty biznesowe – powiedziała prezes. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%