Zamknij
REKLAMA

Premier o nowej koreańskiej inwestycji w Stalowej Woli

14:36, 18.11.2021 | KPRM
Skomentuj fot. KPRM
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem koreańskiej firmy SKC Wan-Jae Lee w Stalowej Woli. Szef polskiego rządu podczas uroczystości wręczył decyzję o wsparciu budowy fabryki produkującej folię miedzianą. Zakład produkcyjny powstanie w Stalowej Woli.

Nowa koreańska inwestycja w Polsce

To ciężka praca Polaków, połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów, doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczej – wskazywał premierPolacy mogą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy oraz chcieć zostać i pracować w Polsce.

To właśnie w naszym kraju zostanie wybudowana kolejna fabryka produkująca folię miedzianą. To przedsięwzięcie pozwoli na wyprodukowanie dodatkowo 50 000 ton folii rocznie. Nowa inwestycja to miejsca pracy i rozwój okolicy, ale też działanie na rzecz środowiska. Folia miedziana to jeden z podzespołów niezbędnych do produkcji baterii litowo-jonowych, wykorzystywanych w samochodach elektrycznych.

Inwestycja niewątpliwie przyczyni się do transferu technologii i rozwoju kadr. Pamiętajmy, że e-mobilność to teraz globalny trend, a Polska jest niezmiernie ważnym ogniwem w tym łańcuchu dostaw – zwrócił uwagę prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Krzysztof Drynda.

Skalę planowanej inwestycji podkreślił wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Paweł Kolczyński:

Około 3 miliardy złotych nakładów inwestycyjnych, kilkaset nowych miejsca pracy, nowoczesna technologia i nowoczesne rozwiązania przemysłowe to olbrzymia szansa dla Stalowej Woli i całego Podkarpacia. To największa inwestycja greenfieldowa jaka miała miejsce w zarządzanej przez nas Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej właśnie na Podkarpaciu.

Nowe inwestycje to rozwój Polski

Inwestycje takie jak ta w Stalowej Woli wpisują się w założenia Polskiego Ładu, wzmacniając rynek naszego kraju, dzięki zagranicznym partnerom. Polski Ład to strategiczny program rozwoju gospodarki dla dobra polskich obywateli – pracowników i pracodawców. Dzięki działaniom rządu, szybkiemu rozwojowi np. infrastruktury drogowej czy energetycznej inwestorzy świetnie odnajdują się w naszym kraju. Jak podkreślał premier, powoduje to historycznie niski poziom bezrobocia.

(KPRM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%