Zamknij
REKLAMA

Nowe miejsca pracy nad Soliną. PKL i PFR zatrudni wielu specjalistów

11:12, 27.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Trwa budowa inwestycji Grupy PFR oraz PKL w Solinie. Nowy ośrodek turystyczny wraz z widokową koleją gondolową już latem zostaną udostępnione dla odwiedzających Bieszczady. Dzięki powstającej atrakcji skorzystają nie tylko turyści ale i mieszkańcy regionu. Powstają bowiem dodatkowe miejsca pracy, na które można już teraz  aplikować.

Budowa nowego ośrodka turystycznego Grupy PKL i PFR nabiera tempa. Powstały już obie stacje kolei gondolowej, wieża widokowa, podpory i karczma regionalna. Zamontowane zostały wszystkie gondole, którymi już latem tego roku turyści będą mogli podziwiać niezwykłe krajobrazy Bieszczad, Jezioro Solińskie oraz zaporę z zupełnie nowej perspektywy. Nowej perspektywy nabiera także rynek pracy nad Soliną. Ośrodek Grupy PKL i PFR to miejsce, w którym znajdą zatrudnienie wykwalifikowani pracownicy związani z turystyką i gastronomią. 

- W nowym ośrodku PKL w Solinie zatrudniliśmy już 15 osób na technicznych stanowiskach związanych z obsługą kolei linowej, a także na stanowiska kierownicze, usługowe, administracyjne i biura obsługi klienta. Wszyscy nowi pracownicy Grupy PKL są mieszkańcami podkarpacia. Dla nas to bardzo ważne, ponieważ poprzez zapewnienie nowych miejsc pracy wpisujemy się w codzienność mieszkańców regionu oraz jego rozwój. Trwa właśnie rekrutacja pracowników ośrodka PKL Solina, dlatego zachęcamy do aplikowania i współpracy pełnej ciekawych wyzwań w wyjątkowej lokalizacji i firmie - mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu Polskich Kolei Linowych.  

Grupa PKL i PFR tworząc inwestycję w Solinie zadbała o każdy detal. Powstający ośrodek będzie nowoczesny, a turyści odwiedzający to miejsce będą mogli już latem tego roku spędzić bardzo wyjątkowo swój wolny czas. PKL przygotowały całodzienne atrakcje, z których będą mogły skorzystać zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby dorosłe. Nowa atrakcja dla turystów będzie stanowić niezapomnianą rozrywkę, zaś dla mieszkańców Soliny, Bieszczad, a nawet całego podkarpacia jest szansą na rozwój zawodowy i pracę w firmie posiadającej ponad 85 lat tradycji funkcjonowania w głównych i wyjątkowych lokalizacjach turystycznych w Polsce.  

- Gmina angażując się w projekt budowy nowej atrakcji turystycznej w Bieszczadach stawiała sobie za cel nie tylko rozwój lokalnej oferty turystycznej, ale także utworzenie nowych miejsc pracy w Solinie. Dla mnie jako wójta ważne jest to, aby zatrzymać ludzi młodych na miejscu w naszej gminie, żeby nie musieli wyjeżdzać za granicę do pracy. Inwestycja Polskich Kolei Linowych oraz Grupy PFR jest szansą dla mieszkańców naszego regionu na znalezienie zatrudnienia w firmie, która jest liderem branży turystycznej w Polsce  - mówi Adam Piątkowski, Wójt Gminy Solina.

W powstającym w Solinie ośrodku turystycznym znajdzie zatrudnienie nawet ponad 100 osób w różnych obszarach: technicznym, obsługi handlowej, gastronomii, oraz artystycznej - animatorzy, obsługa parku tematycznego, jak i wielu innych specjalistów. Obecnie Grupa PKL prowadzi rekrutację do ośrodka w Solinie na stanowiska: Manager kawiarni, Manager karczmy, Szef kuchniSous Chef. Również trwają aktualnie rekrutacje na stanowiska liniowe w obszarze gastronomii - kucharz, kelner, barman, barista, pomoc kuchenna, pizzer. Szczegóły naborów i ogłoszenia rekrutacyjne dostępne są na stronie PKL

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%