Zamknij

Derby Rzeszowa dla Resovii! Aż siedem goli! [DUŻO ZDJĘĆ]

11:26, 02.10.2022 PC Aktualizacja: 11:29, 02.10.2022
Skomentuj

Derby Rzeszowa rozegrane zostały po raz 88. W meczu piłkarskiej Fortuna 1 Ligi Stal Rzeszów uległa Resovii 3 do 4! Spotkanie zobaczyło blisko 8 tysięcy widzów, a ozdobą meczu był gol zza połowy boiska!

Piłka nożna, Fortuna 1 Liga
STAL RZESZÓW – APKLAN RESOVIA
3:4 (0:2)

[FOTORELACJA]158[/FOTORELACJA]

Bramki:
0:1 - 32 min - Bartłomiej Wasiluk, (karny)
0:2 - 44 min - Maciej Górski
1:2 – 49 min - Mateusz Bondarenko (samobójcza)
2:2 – 53 min – Andreja Prokić
2:3 – 70 min – Kamil Antonik
2:4 – 82 min – Bartosz Kwiecień
3:4 – 90 min – Andreja Prokić

STAL: 1. Przemysław Pęksa - 43. Franciszek Polowiec, 4. Kamil Pajnowski, 91. Paweł Oleksy (90, 17. Kacper Sadłocha), 37. Piotr Głowacki - 69. Damian Michalik (76, 9. Wiktor Kłos), 10. Bartłomiej Poczobut, 68. Bartosz Wolski (76, 7. Krzysztof Danielewicz), 11. Andreja Prokić - 80. Dawid Olejarka (76, 6. Ramil Mustafajew), 20. Kacper Piątek (46, 19. Patryk Małecki).

RESOVIA: 1. Branislav Pindroch - 4. Rafał Mikulec, 2. Mateusz Bondarenko, 87. Ruben Hoogenhout, 17. Radosław Adamski - 90. Pedro Vieira (67, 97. Filip Mikrut), 20. Radosław Bąk (67, 99. Bartosz Kwiecień), 6. Bartłomiej Wasiluk, 10. Marek Mróz (90, 8. Klaudiusz Krasa), 42. Bartłomiej Eizenchart (67, 98. Kamil Antonik) - 16. Maciej Górski (79, 9. Paweł Wojciechowski).

Żółte kartki: Pęksa, Małecki - Wasiluk, Mikulec, Kwiecień, Bondarenko.
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Widzów: 7622.

Derby rządzą się swoimi prawa, tak też było i w sobotę. Faworyzowana Stal dała się zaskoczyć Resovii, która często stwarzała sobie groźne kontry. Takimi szybkimi, odważnymi akcjami goście w tym spotkaniu zapewnili sobie prowadzenie 2:0 po pierwszej połowie.

Stalowcy jednak ekspresowo wyrównali tuż po zmianie stron i mecz „zaczął się na nowo”. Resovia nie zmieniała taktyki, przetrzymała napór gospodarzy i po kolejnym szybki ataku wyszła na prowadzenie 3:2.

Później przyszła 82. minuta i Bartosz Kwiecień zaskoczył golkipera Stali strzałem… z własnej połowy boiska. Bramka wyjątkowej urody!

Stal odpowiedziała jeszcze golem aktywnego w drugiej połowie, najlepszego w swoim zespole, Prokicia. Ale nie była już w stanie doprowadzić do remisu.

Sporo działo się na trybunach, gdzie zasiadło blisko 8 tysięcy widzów. Nie zabrakło derbowych „pozdrowień” i pirotechniki. Radość Resoviaków po ostatnim gwizdku była olbrzymia.

Komu kibicujesz?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: