Zamknij
REKLAMA

Startują XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

12.57, 07.11.2022 . Aktualizacja: 12.57, 07.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 9 – 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina rozegrane zostaną XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Związku Szachowego. Pięciodniowy turniej wyłoni Mistrzów Rzeszowa w kategorii Seniorów, Juniorów i do lat dziesięciu. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe.

XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach zostaną rozegrane w trzech kategoriach turniejowych: Grupa A – szachiści z rankingiem 1700 i wyższym, Grupa B – Juniorzy i Juniorki (2011-2008) oraz Seniorzy z rankingiem FIDE i Polskim do 1699, Grupa C – Juniorzy i Juniorki (2012 i młodsi). W trakcie rozgrywek obowiązywać będą przepisy Kodeksu Szachowego, a turniej odbywający się z udziałem uczestników najwyższej grupy będzie klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 9 – 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina zlokalizowanym przy ul. Paderewskiego 154 w Rzeszowie. Uroczystość otwarcia mistrzostw odbędzie się w czwartek 10 listopada 2022 roku o godzinie 17:00, natomiast oficjalne rozstrzygnięcie nastąpi w niedzielę 13 listopada 2022 roku o godzinie 16:30. Komunikat Organizacyjny zawierający szczegóły dotyczące udziału oraz nagród dostępny jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl

XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach organizowane są przez Dyrektora Turnieju Romana Wąsika – Sędziego Głównego przy współpracy z Rzeszowskim Domem Kultury, Rzeszowskim Klubem Szachowym oraz Przedsiębiorstwem Turystycznym Wagabunda. Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawują: Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek i Podkarpacki Związek Szachowy,natomiast  Sponsorami nagród są: Silvexcraft oraz Bracia Ożóg Nieruchomości w Rzeszowie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%