Piłkarskie derby Rzeszowa dla Stali! [ZDJĘCIA]

21:30, 30.09.2023 PC Aktualizacja: 23:35, 30.09.2023
Skomentuj
reo

To już 90. Derby Rzeszowa w piłce nożnej, znów rozgrywane na drugim poziomie rozgrywkowym. Obie ekipy w tym sezonie Fortuna 1 Ligi punktują słabo i zwycięstwa potrzebowały jak tlenu. Gol Prokicia zapewnił komplet oczek Stali.

2:1 - 88 min, - 11. Andreja Prokić

STAL: 44. Jakub Wrąbel - 2. Patryk Warczak, 14. Kamil Kościelny, 91. Paweł Oleksy, 18. Krystian Wachowiak (58' 26. Łukasz Góra) - 46. Szymon Łyczko (26' 9. Wiktor Kłos), 7. Krzysztof Danielewicz, 42. Szymon Kądziołka (58' 19. Manuel Ponce García), 31. Sébastien Thill, 11. Andreja Prokić - 10. Adler (83' 28. Jesus Diaz).

RESOVIA: 1. Branislav Pindroch - 23. Jerzy Tomal, 2. Mateusz Bondarenko, 28. Kornel Osyra, 17. Radosław Adamski - 4. Rafał Mikulec, 99. Radosław Kanach (90' 20. Radosław Bąk), 14. Marcin Urynowicz (52' 7. Kelechukwu Ibe-Torti), 10. Adrian Łyszczarz (68' 11. Kamil Mazek), 24. Bartłomiej Eizenchart (46', 21. Dylan Lempereur) - 92. Bartłomiej Ciepiela.

Żółte kartki: Kądziołka, Góra - Adamski, Łyszczarz, Ciepiela, Mikulec.

Czerwone kartki: Adamski (Resovia) – 45+9 min., za dwie żółte

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Gospodarze tego meczu, rzeszowska Stal zamykają ligową tabelę z dorobkiem tylko siedmiu oczek w dziewięciu meczach. Ale i Resovia jest w strefie spadkowej, bo ma tylko jeden punkt więcej.

Wygrana w derbach pozwoli najprawdopodobniej na chwilowe chociaż wyskoczenie z części tabeli, która oznacza degradację.

Po pierwszej połowie bliższa kompletu punktów za ten mecz była Stal Rzeszów. Prowadziła 1:0 po golu głową Adlera. Stalowcy częściej utrzymywali się przy piłce i oddali więcej strzałów.

Resovia natomiast całą drugą połowę rozgrywała w osłabieniu. Kapitan zespołu Adamski tuż przed gwizdkiem na przerwę zobaczył swoją drugą żółtą kartkę i murawę opuścił przedwcześnie.

Goście jednak nie zamierzali odpuszczać i potrzebowali dziesięć minut, by wyrównać. Wyszli z akcją od skrzydła, pierwszy strzał po dośrodkowaniu został zablokowany, ale do kozłującej przed polem karnym Stali piłki doskoczył Kanach i wolejem pokonał bramkarza Stali Wrąbla.

Stal, mimo gry w przewadze, nie potrafiła zdominować Resovii, a były takie momenty, gdy wydawało się, że goście tego spotkania mogliby nawet wyskoczyć na prowadzenie. Aż przyszła 88. minuta, podanie w polu karnym dostał Prokić, natychmiast uderzył w kierunku bramki Pindrocha i trafił w długi róg. 2:1!

Resovii na wyrównanie pozostały dwie minuty podstawowego i dziewięć minut doliczonego czasu.  Ekipa ta jednak nie potrafiła już sensowniej zagrozić Stali, która nawet w przewadze nie wyglądała w defensywie na solidnie zorganizowaną.

Nagrodą za zwycięstwo w Derbach było opuszczenie przez Stal strefy spadkowej Fortuna 1 Ligi.

Spotkanie przyciągnęło na trybuny Stadionu Miejskiego około siedem tysięcy widzów.