11:49, 16.10.2020 M.B Aktualizacja: 11:49, 16.10.2020
Skomentuj Fot. Developres SKYRES Rzeszów Fot. Developres SKYRES Rzeszów

Kolejny udany występ siatkarek Developresu. Rzeszowianki na wyjeździe pokonały Legionovię.

Siatkówka, Tauron Liga
DPD Legionovia Legionowo - Developres SKYRES Rzeszów 1:3 (28:26, 19:25, 16:25, 18:25)

Składy zespołów:DPD Legionovia Legionowo: Tokarska (13), Souza (15), Marin (13), Szczyrba (8), Stafford (9), Dąbrowska, Lemańczyk (libero) oraz Szymańska, Matejko, Majkowska (1), Zdovc Sporer

Developres SKYRES Rzeszów: Polańska (1), Krajewska (1), Rasińska (11), Blagojević (12), Efimienko-Młotkowska (8), Lazić (19), Krzos (libero), Przybyła (libero) oraz Grabka, Van Ryk (18), Kaczmar, Stencel (10), Fidon-Lebleu

MVP meczu została Alexandra Lazić

Początek spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki DPD Legionovia Legionowo, które bardzo dobrze grały w obronie i wykorzystywały błędy rzeszowianek (5:3). W ataku pewnie punktowały Juliet Oliveira Souza oraz Jessica Riveiro, a przewaga Legionowi ciągle wzrastała (11:7). Rysice zdołały zniwelować straty, przy zagrywce Magdaleny Grabki (15:15), lecz nie na długo. W dalszej części spotkania, po autowym ataku Alexandry Lazić, ponownie gospodynie objęły prowadzenie (18:15). Po zaciętej końcówce seta ostatecznie triumfowały siatkarki z DPD Legionovi Legionowo po skutecznym ataku Riveiro (28:26).

Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego poszły za ciosem po pierwszej partii i drugiego seta rozpoczęły od prowadzenia (2:0). Po zaciętej wymianie obu zespołów wynik uległ zmianie, dzięki skutecznym atakom Kiery Van Ryk (7:7). Między zespołami wywiązała się walka o każdy punkt. Po obu stronach siatki zawodniczki nie wstrzymywały ręki. Rzeszowianki objęły prowadzenie pod koniec seta (18:20) i utrzymały przewagę do samego końca, wygrywając drugiego seta 25:19.

W trzeciej odsłonie od początku przewagę objął KS DevelopRes Rzeszów. Brak kończącego ataku po stronie gospodyń był największym problemem, a co za tym idzie powiększeniem przewagi naszego zespołu (10:3). W dalszej części spotkania Marta Krajewska rozdzielała piłki do wszystkich swoich koleżanek, które zamieniały je w punkt. Po zagraniu blok-aut Alexandry Lazić na tablicy wyników było już wynik 15:8. Kiedy wydawało się, że różnica między zespołami nie będzie taka wysoka, to w samej końcówce rzeszowianki ponownie przyspieszyły i zakończyły trzeciego seta z przewagą dziewięciu „oczek” 25:16.

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej walki (8:8). Podopieczne Stephana Antigi jako pierwsze objęły prowadzenie, po czym wypracowały kilkupunktową przewagę (14:8). Zawodniczki Legionovii popełniały coraz więcej błędów, natomiast po stronie rzeszowianek dobrze w ataku spisywały się Alexandra Lazić oraz Aleksandra Rasińska. Rysice czujnie grały w bloku, a przede wszystkim duet Stencel-Kaczmar (19:11). Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Zuzanna Efimienko-Młotkowskiea i tym samym zakończyła ostatniego seta 25:18 oraz całe spotkanie 3:1.