Zamknij
REKLAMA

Siatkarka Developresu ukarana za wpis na Twitterze!

11:49, 22.01.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Polska Liga Siatkówki nałożyła na kapitan Developresu Rzeszów karę za wpis na Twitterze. Jelena Blagojević odniosła się w nim do decyzji o odwołaniu meczu Superpucharu Polski 2020.

Spotkanie Superpucharu z udziałem Developresu zostało odwołane po tym, jak u rzeszowskich siatkarek potwierdzono koronawirusa. Liga nie zdecydowała się na zmianę terminu, znalazła za to innego rywala dla Chemika Police. Developres nie zagrał więc w Superpucharze wcale.

Decyzję tę Jelena Blagojević skomentowała wpisem na Twitterze 9 grudnia 2020 roku.

Orzeczeniem z dnia 21 stycznia 2021 r. Komisja Dyscyplinarna Polskiej Ligi Siatkówki skazała Jelenę Blagojević zawodniczkę klubu Developres SkyRes Rzeszów za to, że w dniu 9 grudnia 2020 r. „wypowiadała się w sposób mogący poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważający członków organu statutowego Zarządzającego Ligą Zawodową (...) (dalej „PLS”) poprzez opublikowanie na portalu internetowym Twitter, w odpowiedzi na wpis PLS, opublikowany na profilu @TAURONLiga i informujący o terminie Superpucharu Polskiej Ligi Siatkówki, wpisu o treści: „Hahahahaha [dwie emotikony wyrażające śmiech – przyp. autora] brawo dla Was Panstwo [dwie emotikony wskazujące na bicie brawa – przyp. autora] Zrobiliście kupę na nasza drużyna, za cała nasza ciężką prace ostatniego sezonu! @TAURONLiga Szacunek [emotikona wskazująca medal za zdobycie 1. miejsca – przyp. autora]”, tj. o wykroczenie dyscyplinarne z § 30 ust. 1 i 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS”. 

Komisja wymierzyła Jelenie Blagojević karę pieniężną w wysokości 5 000 złotych oraz karę okresowego zawieszenia w prawach na okres jednego meczu. Wykonanie kary okresowego zawieszenia w prawach Komisja Dyscyplinarna warunkowo zawiesiła na okres czterechmiesięcy.

Orzeczenie jest nieprawomocne.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%