Przegrana Developresu w pierwszym meczu półfinałowym

12:52, 02.04.2021 M.B Aktualizacja: 12:52, 02.04.2021
Skomentuj

Siatkarki Developresu Rzeszów przegrały pierwszy mecz półfinałowy z ŁKS Łódź.

Lepiej pierwszą odsłonę rozpoczęły przyjezdne. Coraz częściej widoczna była Katarina Lazovic, która punktowała nasz zespół, obijając blok rzeszowianek (13:9). Przy zagrywce Efimienko-Młotkowsiej udało się odrobić kilka oczek, lecz wciąż było to za mało (15:12). Rzeszowianki nie pomagały sobie błędami w przyjęciu. W krótkim czasie bez bloku w aut wyrzuciły Lazović i Zaroślińska-Król (20:19) Od tego momentu rozpoczęły się problemy w drużynie Michała Maska. Długa walka po obu stronach siatki toczyła się punkt za punkt. Developres walczył do ostatniej piłki, a po bloku Efimienko-Młotkowskiej rzeszowianki miały remis (24:24). Emocje sięgały zenitu, lecz ostatecznie to drużyna z Łodzi wygrała pierwszego seta, po asie serwisowym Katarzyny Zaroślińskiej-Król (27:25).

Drugiego seta rzeszowianki rozpoczynają bez zmian w składzie. Łodzianki dobrze pracowały w obronie, a tym samym na ich korzyść przekładała się lepsza gra w ataku. Coraz pewniej na boisku czuła się Kiera Van-Ryk i dobry poziom gry utrzymywała Jelena Blagojević (9:8). W połowie seta wynik oscylował wokół remisu. Na zmianę w przyjęciu zdecydował się trener Antiga wpuszczając Lazić za Fidon-Lebleu. Udana roszada w naszym zespole dała pierwsze dwupunktowe prowadzenie rzeszowiankom (18:16). Niestety w końcówce rywalki odrobiły straty, doprowadzając do trzech piłek setowych (24:21). Drugi set zakończył się wynikiem 25:23 dla ŁKS Commercecon Łódź.

Zagrywka Alexandry Lazić dała się we znaki łodziankom już na początku trzeciego seta (8:5). Przyjezdne nie zamierzały się jednak poddawać. Znalazły skuteczną receptę na ataki Kiery Van Ryk, stosując szczelny blok. W połowie seta przyjezdne pierwszy razy wyszły na prowadzenie w trzeciej partii spotkania (17:16). Rzeszowianki próbowały odrobić straty i ponownie wrócić na prowadzenie, lecz dobra skuteczność Katarzyny Zaroślińskie-Krół procentowała na korzyść rywalek. ŁKS w końcówce seta wrzucił wyższy bieg i świetnie zagrał systemem blok-obrona, dzięki czemu zwyciężył ostatnią partię spotkania 25:23 i całe spotkanie 3:0.

Developres SKYRES Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (25:27, 23:25, 23:25)

Składy zespołów:Developres SKYRES Rzeszów: Polańska (7), Van Ryk (12), Krajewska (1), Blagojević (15), Efimienko-Młotkowska (6), Fidon-Lebleu (4), Krzos (libero) oraz Grabka, Rasińska (5), Kaczmar, Lazić (5) i Przybyła (libero)

ŁKS Commercecon Łódź: Wójcik (8), Lazović (13), Ninković (5), Bongaerts (1), Alagierska (7), Zaroślińska-Król (20), Saad (libero) oraz Pacak, Kalandadze (6) i Strasz

MVP: Katarina Lazović