Zamknij
REKLAMA

Meta trzeciego etapu 78. Tour de Pologne w Rzeszowie!

16.17, 06.05.2021 P.C
Skomentuj
REKLAMA

Dziś została podpisana umowa dotycząca organizacji mety III Etapu 78. Tour de Pologne w Rzeszowie. Zmagania kolarzy będziemy mogli oglądać na ulicach stolicy Podkarpacia 11 sierpnia.

Pełniący funkcję prezydenta miasta Rzeszowa Marek Bajdak oraz dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang  podpisali dzisiaj umowę dotyczącą organizacji mety III Etapu 78. Tour de Pologne w Rzeszowie oraz promocji miasta. W konferencji prasowej uczestniczyli również poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Dla naszego województwa to niezwykle ważne wydarzenie. Realizacja jednego z etapów Tour de Pologne z finałem w Rzeszowie to wyjątkowa okazja, którą traktujemy nie tylko jako czas promocji kolarstwa, ale przede wszystkim jako czas promocji Rzeszowa oraz naszego regionu – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

[FOTORELACJA]81[/FOTORELACJA]

O szczegółach przedsięwzięcia mówił dyrektor generalny Tour de Czesław Lang. Jak podkreślił,  wyścig to kolarska liga mistrzów, sportowa marka o zasięgu międzynarodowym z udziałem gwiazd światowego kolarstwa i najbardziej rozpoznawalne wydarzenie sportowe w kraju, które w największym stopniu przyczynia się do promocji Polski za granicą.

– Tour de Pologne to najbardziej rozpoznawalna marka sportowa w Polsce, w związku z tym zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa i całego Podkarpacia są nie do przecenienia. Cieszę się, że po czterech latach Tour de Pologne wraca do Rzeszowa! – podkreślił pełniący funkcję prezydenta miasta Rzeszowa Marek Bajdak.

– Wydarzenie o takim potencjale promocyjnym to doskonała okazja do pokazania Podkarpacia. Sport jest takim czynnikiem, instrumentem, który kapitalnie wpisuje się w rozwój naszego regionu. Jest czas na to, żeby także poprzez sport pokazywać jego piękno i Toru de Pologne wpisuje się w to doskonale – dodał europoseł Tomasz Poręba.

78. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia 2021 r. To jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d’Italia. Nasz Narodowy wyścig ma wieloletnią tradycję, jego pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku. Aktualnie jest sportowym wydarzeniem na najwyższym poziomie. 78. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia 2021 roku.

Ostatni raz meta jednego z etapów Tour de Pologne była usytuowana w Rzeszowie w 2017 r. (etap V: Olimp Nagawczyna – Rzeszów). Zwycięzcą etapu był Danny VAN POPPEL z Team Sky.
 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%