Zamknij
REKLAMA

Rzeszów wraca do biegania!

11:14, 17.06.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Już 19 czerwca odbędzie się 14. PKO Półmaraton Rzeszowski, a 20 czerwca - 6. PKO Sztafeta Półmaratońska. Po raz kolejny sponsorem tytularnym wydarzeń jest PKO Bank Polski. Uczestnicy obu biegów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorej Julii.

- Na rzeszowskie Bulwary powraca wielkie sportowe wydarzenie - PKO Półmaraton Rzeszowski. Biegacze znowu mają możliwość przeżywania emocji związanych z rywalizacją i doskonałą okazję do pomagania, uczestnicząc w akcji charytatywnej „biegnę dla Julii”. Trzymam kciuki za wszystkich startujących – mówi Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego w Lublinie, w PKO Banku Polskim

W tym roku, grupy po 250 biegaczy będą mogły startować co 30 minut. Sami mogą wybrać preferowaną godzinę startu, począwszy od 7:00. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Limit uczestników wynosi 1000 osób, przy czym nie wliczają się w niego ci, którzy w pełni zaszczepią się przeciw COVID-19.

- Limit osób, które mogły wystartować w jednym biegu o określonej godzinie, wynosił 250. Trzeba było wpaść na pomysł, jak to poukładać, żeby w zawodach mogło wziąć udział więcej chętnych. Nam się to udało! – podkreśla Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia Rzeszów Biega

14. PKO Półmaratonowi Rzeszowskiemu towarzyszyć będzie 6. PKO Sztafeta Półmaratońska. Wystartuje 20 czerwca. Uczestnicy, w podziale na 4 kobiety i 4 mężczyzn, będą pokonywać dystans na odcinkach: 5,5 km + 5 km + 5,5 km + 5 km. Dopuszcza się też start sztafet mieszanych, ale będą one klasyfikowane w kategorii mężczyzn. Na dwa tygodnie przed zawodami na liście startowej znalazło się 60 zespołów. Dla uczestników przygotowano pomarańczowe koszulki z nazwą imprezy oraz czarno-białą grafiką przedstawiającą jeden z symboli Rzeszowa – Most im. Tadeusza Mazowieckiego, otwarty w 2015 r. Most stał się też motywem niebieskich medali na smyczach w tym samym kolorze.

Uczestnicy obu biegów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorej Julii.

Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Julii” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

Fundacja od 2013 roku organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Dotąd odbyło się ich już ponad 460, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła ponad 520 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,2 mln zł. W akcje pomocy zaangażowało się prawie 208,5 tys. biegaczy.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%