Zamknij
REKLAMA

Społeczna Rada Sportu w Rzeszowie zaczęła pracę

12:37, 05.01.2022 | UM Rzeszów
Skomentuj fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
REKLAMA

Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych stanie na czele Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. We wtorek wybrano jej Zarząd.

Spotkanie Społecznej Rady Sportu odbyło się 19 listopada. Sportowcy, działacze sportowi, a także osoby, którym sport i rekreacja są bliskie, spotkali się w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym. Na wniosek prezydenta zmodyfikowano regulamin i wybrano dziesięcioosobowy Zarząd Rady. W ten sposób Konrad Fijołek odpowiedział na duże zainteresowanie pracą w Radzie i Zarządzie. Rada będzie odbywała posiedzenia cztery razy w roku, co najmniej jeden raz na kwartał, oraz doraźnie na wniosek Prezydenta lub Przewodniczącego Zarządu Rady Sportu.

Na czele zarządu stanął Mirosław Wierzbicki, który od lat jest zaangażowany w organizację imprez biegowych w Rzeszowie. Jego zastępczynią została Marta Niewczas, mistrzyni świata w karate, a sekretarzem będzie Grzegorz Stęchły. Obok nich w zarządzie zasiądą Michał Tittinger, Krzysztof Ignaczak, Elżbieta Guzek, Rafał Kalisz, Elżbieta Chmiel, Marek Pieniążek i Rafał Wilk.

- To nowy twór, zupełnie nowe wyzwanie przed nami, mam nadzieję, że skutecznie wesprzemy prezydenta w dziedzinie sportu. Najbliższe wyzwaniem jakie stoi przed nami to tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce, w które musimy się mocno zaangażować. Sporo pracy przed nami także w kwestiach finansowych, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał infrastruktury sportowej miasta – zapowiada Mirosław Wierzbicki.

- Moim celem jest przede wszystkim promocja sportu na osiedlach, sam działam na jednym z rzeszowskich osiedli i wspieram zawodników, pomagam rozwijać dzieci i młodzież. Właśnie na osiedlach trzeba poświęcić więcej czasu najmłodszym grupom, a w tej chwili brakuje do tego ludzi. Będę szukał społeczników i postaram się ich zaangażować w prace z dziećmi która może być bardzo przyjemna i satysfakcjonująca – dodaje Grzegorz Stęchły.

- Konsekwentnie wprowadzamy zapowiadany model zarządzania miastem z mieszkańcami. Zapraszamy do współdecydowania o mieście wszystkie środowiska, w tym sportowe. Dlatego też, skoro było tyle osób chętnych do pracy w zarządzie, zdecydowałem się powiększyć jej skład do 10 osób. Mamy wspaniałych pasjonatów sportu, którzy chcą swój czas poświęcać na rzecz miasta i będziemy im jako administracja sprzyjać. Jestem pewien, że będziemy współpracować skutecznie i z korzyścią dla wszystkich mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

(UM Rzeszów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%