Zamknij

Kolejny Mistrz Polski z Millenium AKRO Rzeszów

11:15, 29.04.2022 . Aktualizacja: 11:15, 29.04.2022
Skomentuj

UKJ Millenium AKRO Rzeszów ma kolejnego Mistrza Polski a został nim Mateusz Grendys w kategorii do 73 kg w Juniorach Młodszych.

W tym roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbyły się w Białymstoku Mateusz w drodze po tytuł zwyciężył kolejno: Eryka Osińskiego z Orkan Sochaczew, Dominika Kurach z Samuraj Koszalin, Kamila Hulin z PM Katowice a w finale pokonał przed czasem  Kamila Bouatia z Ryś Warszawa. Rzeszowski zawodnik tym samym zbliżył się znacznie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i Świata.

Świetnie na tych Mistrzostwach Polski zadebiutował Filip Jakubowski też w kategorii do 73 kg plasując się tuż za podium do medalu zabrakło bardzo niewiele. Inni finaliści OOM z Millenium AKRO Rzeszów również zostali wysoko sklasyfikowani Michał Klimko do 81 kg na pozycji siódmej a Igor Lampart na dwunastej także do 81 kg. Kwalifikację do OOM mieli również Szymon Lampart do 55 kg i Mateusz Klimko do 73 kg jednak zabrakło ich na finałach z powodu kontuzji.

W turnieju wystartowali najlepsi judocy z kraju wyłonieni wcześniej w drodze eliminacji.