Zamknij

Developres BELLA DOLINA Rzeszów wicemistrzem kraju!

09:51, 09.05.2022 . Aktualizacja: 09:56, 09.05.2022
Skomentuj fot. Piotr Sumara/PLS fot. Piotr Sumara/PLS

Grupa Azoty Chemik Police wygrała z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów w trzecim spotkaniu o złoty medal TAURON Ligi i po raz dziesiąty zdobyły mistrzostwo Polski! Statuetkę MVP zdobyła Jovana Brakocević-Canzian.

Tauron Liga, finał (mecz nr 3)
Grupa Azoty Chemik Police - Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:2 (19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7)

[FOTORELACJA]140[/FOTORELACJA]

Kibice Developresu na początku spotkania w Policach mogli mieć nadzieję na odwrócenie losów finału. Rzeszowianki były pod ścianą - przegrały dwa finałowe mecze i ten niedzielny był grą o wszystko.

Developres Bella Dolina pierwszego seta wygrał dość pewnie, bo do 19. Więcej walki było w drugiej partii. Tu zadecydowała gra na przewagi. Wydawało się, że rzeszowianki wywalczą zwycięstwo, ale w trzecim secie gra im po prostu nie szła.

Chemik Police grał swoje, wygrał dwa kolejne sety i wywalczył tie-break. Tu również nie pozostawił złudzeń. Pewnie pokonał Developres i sięgnął po mistrzostwo Polski.