Zamknij
REKLAMA

PGE Obrót sponsorem Akademii Stali Rzeszów

11:14, 19.05.2022 | mb
Skomentuj
REKLAMA

Największy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce z Grupy PGE został sponsorem Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów, która kształci młodych adeptów piłki nożnej.

W Akademii Stali Rzeszów szkoli się 420 zawodników (w tym 22 zawodniczki) w kategorii wiekowej od siedmiu do dziewiętnastu lat (U7-U19). Największy sukces ostatnich lat to trzy zespoły występujące w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w kategoriach U15, U17 i U18 w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022. Kilku zawodników z kategorii U15/U14 regularnie otrzymuje powołania na zgrupowania kadr Polski oraz zgrupowania Akademii Młodych Orłów.

PGE Obrót objęła sponsoringiem Akademię Stali Rzeszów w ramach programu PGE Junior. Jego celem jest wspieranie inicjatyw sportowych na terenie całego kraju, promujących zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży.

- Akademia Stali stwarza młodym ludziom bardzo dobre warunki do łączenia nauki i sportu. Stawia nie tylko na ogólny sportowy rozwój młodzieży, ale także na kształtowanie charakterów. Oferuje wysoki poziom szkolenia i ma długofalowe plany na przyszłość. Mamy nadzieję, że wsparcie PGE Obrót przyczyni się do kolejnych sukcesów osiąganych przez młode zawodniczki i zawodników - mówi Mariusz Rędaszka, prezes zarządu PGE Obrót.

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów koncentruje się na interdyscyplinarnym rozwoju młodych ludzi. Zawodnicy trenują nie tylko piłkę nożną. Młodzi adepci futbolu mają także zajęcia z innych dyscyplin sportu – lekkoatletyki, akrobatyki i motoryki. Poznając tajniki każdej z nich, rozwijają umiejętności przydatne na boisku.

- Zależy nam na całościowym sportowym rozwoju młodzieży. Takie podejście wyróżnia nas na tle innych. Jakość u nas jest na pierwszym miejscu. Przy tworzeniu naszej akademii inspirowaliśmy się najlepszymi ośrodkami w Europie, odwiedzając je i rozmawiając z ich twórcami. Akademia od początku uczestniczy w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. W 2019 r. otrzymaliśmy najwyższy, złoty certyfikat, który obecnie obowiązuje do końca 2023 r. Pracę z dziećmi i młodzieżą traktujemy nie tylko jako podstawę naszego rozwoju, ale jednocześnie jako misję. Cieszę się, że do grona partnerów biznesowych, z którymi to realizujemy dołączyła PGE Obrót – mówi Rafał Kalisz, prezes Stali Rzeszów i prezes zarządu firmy Fibrain, głównego sponsora klubu piłkarskiego wraz z akademią. 

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%