Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na FIM Long Track World Championship w Rzeszowie

11:08, 09.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Trzeci raz z rzędu, a czwarty w historii, Rzeszów będzie gościł najlepszych żużlowców świata, jeśli chodzi o zmagania na długim torze. Właśnie w stolicy Podkarpacia odbędzie się pierwsza z sześciu tegorocznych rund cyklu walki o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata w tej odmianie speedwaya czyli FIM Long Track World Championship. Widzimy się już w sobotę, 18 czerwca o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 w Rzeszowie. Na zawody zapraszają: Ministerstwo Sportu i Turystyki, FIM, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl i Texom Stal Rzeszów. Bilety są już w sprzedaży online. 

Żużlowcy, rywalizujący o tytuł mistrzowski, w tym roku zmierzą się w sześciu rundach finałowych. Po Rzeszowie zawitają jeszcze do niemieckich miast Muhldorf (3 lipca) i Scheeßel (21 sierpnia), francuskiego Morizes (3 września), niemieckiej Vechty (10 września) oraz holenderskiego Roden (25 września).

Tytułu mistrzowskiego będzie bronił Romano Hummel. Reprezentant Holandii zeszłoroczne złoto zapewnił sobie właśnie w Rzeszowie. W stolicy Podkarpacia na starcie nie zabraknie także reprezentanta Polski. Stanisław Burza, dzięki świetnej zeszłorocznej postawie w zawodach FIM Long Track Challenge, wywalczył sobie miejsce w gronie stałych uczestników cyklu. W ostatnich latach Polak startował przy Hetmańskiej 69 z dziką kartą i dwukrotnie zajmował trzecie miejsce.

Żużlowe ściganie na długich torach różni się od rywalizacji na klasycznych owalach. Motocykle są wyposażone w skrzynie biegów, rozwijają większe prędkości, a przede wszystkim w jednym wyścigu startuje pięciu zawodników. Pełna lista startowa rzeszowskich zawodów zostanie opublikowana wkrótce.

Rozpoczęła się sprzedaż biletów online na turniej. Można je kupować na stronie internetowej https://speedwayevents.pl/bilety/ oraz w serwisie https://www.ebilet.pl/

Ceny biletów na FIM Long Track World Championship 

Bilet VIP 

Normalny - 250 zł (w cenie wysokiej klasy catering - open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub w dowolnej części trybun)

Ulgowy - 100 zł - dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering - open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub w dowolnej części trybun)

Bilet Trybuna Główna (na linii start-meta)

Normalny - 40 zł

Ulgowy - 25 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści - obowiązują legitymacje)

Dziecięcy - 5 zł (dla dzieci urodzonych w 2013 r. i młodszych)

Bilet Trybuna Wschodnia

Normalny - 30 zł

Ulgowy - 20 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści - obowiązują legitymacje)

Dziecięcy - 5 zł (dla dzieci urodzonych w 2013 r. i młodszych)

Bilet Trybuna Zachodnia 

Normalny - 30 zł

Ulgowy - 20 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści - obowiązują legitymacje)

Dziecięcy - 5 zł (dla dzieci urodzonych w 2013 r. i młodszych)

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia https://www.ebilet.pl/punkty-sprzedazy/. W dniu zawodów, od godziny 14.30, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół stadionu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 czerwca – pod adresem mailowym: [email protected], wpisując w temacie wiadomości „Bilet Długi Tor”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%