Kilkadziesiąt obiektów architektury drewnianej otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Część z nich jest dostępna w określonych godzinach, podczas gdy inne wymagają wcześniejszej rezerwacji. W każdym z tych miejsc będzie czekał przewodnik, gotowy opowiedzieć ciekawe historie i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Aby ułatwić planowanie zwiedzania, informacje zostały podzielone na krainy turystyczne: Bieszczady, Beskid Niski, Dolina Sanu i Wisły, Roztocze oraz Rzeszów – miasto i region.
Ruszając na Szlak Architektury Drewnianej, rozpoczynamy magiczną podróż w czasie. Aby jeszcze głębiej zanurzyć się w atmosferę architektury drewnianej, można skorzystać wydarzeń unikalnych imprez odbywających się w obiektach na szlaku.
Jakie interesujące miejsca można odwiedzić? To na przykład 6 świątyń wpisanych na Listę UNESCO, największy skansen w Polsce w Sanoku czy też Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i Zespół Cerkiewny w Radrużu, znane z serialu "1670".
W kalendarzu wydarzeń znajdziemy wiele ciekawych atrakcji, takich jak choćby otwarcie IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej, ale to jeszcze nie wszystko. Kalendarz jest regularnie aktualizowany, a wkrótce pojawią się w nim również koncerty muzyki sakralnej i folkowej, interesujące odpusty oraz wystawy i konferencje.
Informacje dotyczące zwiedzania oraz kalendarz wydarzeń są dostępne są TUTAJ.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz