Zamknij

Dodaj komentarz

Bum Bum ORKeSTAR zagra w Rzeszowie w ramach cyklu Etno-Wiosna

. 11:14, 02.03.2026 Aktualizacja: 11:15, 02.03.2026
Skomentuj Bum Bum ORKeSTAR zagra w Rzeszowie w ramach cyklu Etno-Wiosna

14 marca 2026 roku o godz. 18.00 w Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie odbędzie się koncert zespołu Bum Bum ORKeSTAR. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu koncertowego Etno-Wiosna.

Bum Bum ORKeSTAR to warszawska formacja działająca od 2014 roku, inspirująca się tradycją bałkańskich orkiestr dętych, muzyką klezmerską oraz elementami polskiego folkloru. Zespół znany jest z energetycznych, rytmicznych aranżacji i bogactwa melodyki – od żywiołowych, tanecznych kompozycji po liryczne, nastrojowe tematy.

Grupa zdobyła II nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na festiwalu Nowa Tradycja, a także reprezentowała Polskę na prestiżowym Guča Trumpet Festival w Serbii. Ma na koncie liczne występy festiwalowe, m.in. podczas Pol'and'Rock Festival oraz wydarzeń w Sopocie, a także udział w produkcjach telewizyjnych.

Muzycy współpracują z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej. Koncertowo wykonują repertuar z albumu „Kayah i Bregović” wspólnie z Kayah, a także występowali u boku takich wykonawców jak Kwiat Jabłoni, Czesław Mozil, Golec uOrkiestra czy Enej.

W grudniu 2025 roku ukazała się najnowsza płyta zespołu – „Jubileuszowy Live” – zawierająca muzykę bałkańską oraz autorskie kompozycje inspirowane tradycją polską. Na albumie gościnnie pojawiają się Czesław Mozil, Kwiat Jabłoni oraz Enej.

Skład zespołu:

Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon, wokal

Mateusz Wachowiak – akordeon, wokal

Piotr Janiec – tuba

Mateusz Sieradzan – tapan, wokal

Bartosz Stępień – sakshorn tenorowy, wokal

Damian Marat – trąbka, flugelhorn

Koncert w Rzeszowie będzie okazją do usłyszenia na żywo zarówno energetycznych utworów bałkańskich, jak i autorskich kompozycji zespołu w jubileuszowym wydaniu. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników muzyki etnicznej i żywiołowych brzmień.

Bilety w cenie: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu).

Do nabycia on-line: bilety.kulturapodkarpacka.pl i w kasie WDK w Rzeszowie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.rzeszow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%