Zamknij
REKLAMA

Muzyczny Tyrmand w ramach Czwartków Jazzowych. Koncert online

11:04, 18.11.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na Koncert Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - w projekcie Muzyczny Tyrmand z cyklu "Czwartki jazzowe - kontynuacja", który odbędzie się w ramach Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Koncert odbędzie się 19.11.2020 r. o godz.19.00, transmisja on-line na profilu FB WDK.

Skład zespołu:

Tomasz Nowak - trąbka
Kuba Płużek - instr. klawiszowe
Alan Wykpisz - git. basowa
Maksymilian Olszewski - perkusja
Bartłomiej Skubisz "Eskaubei" - słowo

Projekt "Muzyczny Tyrmand", to próba przełożenia na język muzyki i słowa mówionego poszczególnych książek Leopolda Tyrmanda. Muzycy Eskaubei & Tomek Nowak Quartet przepuszczając przez własną wrażliwość klimat i treść książek: "7 dalekich rejsów", "Zły", "Filip" i "Dziennik 54" starali się oddać ducha poszczególnych dzieł i ich bohaterów. Eskaubei tekstowo interpretuje Tyrmanda, bądź wciela się w jego bohaterów. Czasem umiejscawia ich w obecnych czasach. W studyjnych nagraniach zespołowi towarzyszyli znakomici goście: Proceente, Afrojax i Eldo oraz nieformalny 6 członek zespołu - Mr Krime. Każdemu z utworów towarzyszy dedykowana grafika autorstwa Kamila Jaczyńskiego. Do tej pory ukazały się utwory:

"Nic na pewno" ft. Proceente, Mr Krime - inspirowany powieścią "Siedem dalekich rejsów"

"Gdzie jest Zły" ft. Afrojax, Mr Krime - inspirowany powieścią "Zły"

"Filip" ft. Mr Krime - inspirowany powieścią "Filip"

"Tyrmand to jazz" - singiel z płyty Sweet Spot

W programie koncertu dedykowanego Leopoldowi Tyrmandowi znajdzie się utwór "Tyrmand to Jazz" z płyty "Sweet Spot" oraz 4 utwory inspirowane takimi powieściami jak: "Zły", "Filip", "Siedem dalekich rejsów", czy "Dziennik 1954". Ponadto w innych utworach znajdziemy wiele odniesień do osób, które Leopold Tyrmand cenił, m.in do Milesa Davisa W utworze "Opowiedz mi" wspomnimy o czasach polskiego jazzu, którego pionierem był Leopold Tyrmand, a muzyczny repertuar zespołu EiTNQ uzupełni pełna ekspresji, ciekawa i inspirująca opowieść o postaci wielkiego twórcy, prezentowana w trakcie koncertu przez Bartłomieja Skubisza - Eskaubei.  Projekt powstał z okazji ogłoszenia 2020 rokiem Leopolda Tyrmanda.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to jedyny w kraju band regularnie łączący ze sobą świat jazzu i hip hopu. Zespół jest po wydaniu trzech świetnie przyjętych albumów i zagraniu ponad 120 koncertów w kraju i za granicą, m.in. na prestiżowych festiwalach. W skład zespołu wchodzą czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej (Tomasz Nowak, Kuba Płużek, Alan Wykpisz, Maksymilian Olszewski), a także doświadczony raper i tekściarz - Eskaubei. Na swoich koncertach łączy kilka pokoleń słuchaczy - w sposób przystępny ukazując słuchaczom hip hopu elementy muzyki improwizowanej oraz jazzu, a starszej publiczności rap, podany w formie łamiącej stereotypy. Z zespołem koncertowali m.in. Aga Zaryan i Michał Urbaniak.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA