Zamknij
REKLAMA

Czytniki e-booków w placówkach WiMBP w Rzeszowie

10:05, 15.02.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie w ramach działań promujących e-czytelnictwo oraz w związku z rozszerzeniem oferty książek elektronicznych dostępnych dla czytelników już w grudniu 2018 r. wprowadziła do swojej oferty bibliotecznej usługę wypożyczania czytników e-booków. Dzięki dofinansowaniu z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. zakupiono 30 urządzeń InkBook Prime.

Wraz z rosnącą liczbą osób zainteresowanych tą nowoczesną formą czytania w roku 2020 zakupiono kolejnych 29 czytników (PocketBook Touch Lux 5) w ramach zadania inwestycyjnego pt. „Nowoczesna biblioteka – poprawa stanu infrastruktury informatycznej WiMBP w Rzeszowie” dofinansowanego przez Województwo Podkarpackie.

Łącznie WiMBP w Rzeszowie w 2021 r. udostępnia swoim czytelnikom 59 e-czytników.Czytnik e-booków to bardzo wygodne narzędzie zapewniające dostęp wielu książek bez konieczności noszenia papierowych egzemplarzy. Urządzenia oferowane w placówkach WiMBP w Rzeszowie mają 6-calowy ekran, dzięki czemu można komfortowo poruszać się po menu i przerzucać strony. Użytkownik może dopasować ustawienia temperatury barwowej do aktualnych warunków oświetleniowych, co pozwala zadbać o dobrą kondycję wzroku. Niewielkie rozmiary i waga sprzętu, a także obsługa wielu formatów plików sprawiają, że korzystanie z czytników jest bardzo funkcjonalne.

Urządzenia można bezpłatnie wypożyczyć w wybranych placówkach WiMBP w Rzeszowie na okres 30 dni z możliwością przedłużenia. Jeśli wszystkie czytniki są wypożyczone, czytelnik może ustawić się w wirtualnej kolejce, zamawiając urządzenie w katalogu online.

Czytniki e-booków można wypożyczyć w następujących placówkach WiMBP:

  • Wypożyczalnia Główna przy ul. Dąbrowskiego 33a – 20 czytników,
  • Wypożyczalnia Muzyczna przy ul. Żeromskiego 2 – 4 czytniki,
  • Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11 – 5 czytników,
  • Filia nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 – 8 czytników,
  • Filia nr 6 przy ul. Podwisłocze 6 – 8 czytników,
  • Filia nr 10 przy ul. Podchorążych 1 – 8 czytników,
  • Filia nr 13 przy ul. Iwonickiej 38 – 3 czytniki,
  • Filia nr 20 przy ul. Solarza 9a – 3 czytniki.

Dostępność czytników można sprawdzać w katalogu online:

https://katalog.rzeszow-wimbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=record&001=RzWO2018057467 

https://katalog.rzeszow-wimbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=record&001=RzWO2021000519 

Zachęcamy również do skorzystania z oferty największej wypożyczalni e-booków i audiobooków Legimi. Przypominamy o możliwości otrzymania w bibliotece bezpłatnego kodu dostępu do serwisu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie. Z oferty mogą skorzystać bezpłatnie czytelnicy posiadający aktualną kartę biblioteczną.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%