Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim

12:55, 20.04.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie online z Januszem Leonem Wiśniewskim, które odbędzie się 15 maja 2021 r. o g. 18:00 na platformie Clickmeeting. Spotkanie poprowadzi Bernadeta Szczypta. 

LINK DO REJESTRACJI NA SPOTKANIE Z JANUSZEM LEONEM WIŚNIEWSKIM

Aby się zapisać, należy zarejestrować się przy pomocy imienia i adresu e-mail. Wstęp na spotkanie jest wolny. Zarejestrowani uczestnicy będą mieli możliwość dyskusji i zadawania pytań na czacie.

Spotkanie zorganizowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. 

Janusz Leon Wiśniewski (ur.18 sierpnia 1954 w Toruniu) – naukowiec i pisarz.

Ukończył Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (także UMK), doktor informatyki (Politechnika Warszawska) oraz doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).

Od 1987 do 2018 roku, pracował we Frankfurcie nad Menem w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jest projektantem i autorem pierwszego w świecie programu do automatycznej translacji struktur w nomenklaturę chemiczną.

Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią "Samotność w Sieci", na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. Teatr "Baltijskij Dom" w St. Petersburgu w Rosji zaadaptował i wystawił spektakl na podstawie Samotności w Sieci (premiera 2009 rok). Ponad 12 lat po premierze spektakl pozostał na afiszu teatru i jest wystawiany 1-2 razy w miesiącu.

Jest autorem wielu powieści (między innymi: "Los powtórzony", "Bikini", "Grand", "Na Fejsie z moim synem"), zbiorów opowiadań (między innymi: "Zespoły napięć", "Moje historie prawdziwe') esejów ("Czy mężczyźni są światu potrzebni? Intymna teoria względności", "Sceny życia za ścianą", "Nazwijmy to miłość"), a także rozpraw popularno-naukowych oraz książek dla dzieci ("Marcelinka rusza w Kosmos", "Uczucia", "O 7 krasnoludkach, które nigdy nie spotkały królewny Śnieżki").

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%