Zamknij
REKLAMA

XVII edycja "Rzeszów Carpathia Festival". Złota piętnastka wybrana

11:27, 30.04.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Złota Piętnastka została wybrana – jurorzy zdecydowali, kto wystąpi w konkursie XVII edycji „Rzeszów Carpathia Festival” Międzynarodowego Festiwalu Piosenki 2021. Na scenie Filharmonii Podkarpackiej, 20-22 sierpnia, znów staną artyści polscy i zagraniczni, by stoczyć muzyczną bitwę o nagrodę Grand Prix. Wyjątkowo zapowiadają się koncerty gwiazd. Z największymi przebojami Jacka Cygana wystąpią m.in. Ralph Kamiński, Kasia Moś, Michał Rudaś i Bartosz Listwan. Kultowe teksty Jacka Cygana przypomną również uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w koncercie pt. „Czas nas uczy pogody”. On sam zaśpiewa jedną z najpiękniejszych swoich piosenek – „Łatwopalni”. 

„Rzeszów Carpathia Festival” odbędzie się już po raz siedemnasty. Pierwsza edycja, pod nazwą I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej Rzeszów, miała miejsce w 2005 roku. Pomysłodawczynią Festiwalu jest Anna Czenczek – Dyrektor ,,Rzeszów Carpathia Festival” oraz Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Już od II edycji Festiwal ma status międzynarodowego i, obok polskich, gościł artystów z takich krajów jak: Norwegia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rosja, Kazachstan, Azerbejdżan, Izrael, Mołdawia, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Węgry, Słowacja, Czechy, Niemcy, Francja czy Włochy. Od IV edycji wyłącznym wymogiem wzięcia udziału w eliminacjach jest zaprezentowanie piosenki autorskiej, co czyni go wyjątkowym w kalendarzu europejskich festiwali i przyciąga utalentowanych młodych twórców. Ogromna liczba zgłoszeń sprawia, że przez eliminacyjne sito przechodzą naprawdę wyjątkowe wykonania.

Złota Piętnastka walczy o Grand Prix

W tym roku Jury kwalifikacyjne w składzie: Tomasz Filipczak – przewodniczący, Maciej Błażewicz i Maciej Gnatowski po przesłuchaniu niemal 100 autorskich piosenek, zakwalifikowało Złotą Piętnastkę najlepszych wokalistów, którzy otrzymają zaproszenie do Rzeszowa i zaśpiewają z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej.

- Cieszy tak wielkie zainteresowanie rzeszowskim festiwalem. Z nowymi utworami wracają osoby, które próbowały swych sił podczas poprzednich edycji Carpathia Festival. Wśród setki nadesłanych nagrań jest bardzo dużo utworów o wysokim poziomie. Tak wykonawczym, jak i kompozytorskim oraz tekstowym. Wyłonienie Złotej Piętnastki nie było łatwe, za to spodziewam się, że występ w Rzeszowie tych, którzy się w niej znaleźli, będzie dużą przyjemnością zarówno dla jury podejmującego decyzję o przyznaniu nagród, jak i dla festiwalowej publiczności. – mówi Tomasz Filipczak.

Główną nagrodą w festiwalu jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji festiwalu oraz pamiątkowa statuetka. Jury przyzna również następujące nagrody: za I, II i III miejsce oraz nagrody specjalne za największą osobowość sceniczną.

Lista wykonawców zakwalifikowanych do XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”

Diogo Almeida – „Mundo Mudou” – Sintra/Portugalia

Magdalena Białorucka – Ogorzelec – „MankaSędziszowianka” – Sędziszów Małopolski/Polska

Gabriela Blacha – „Kiedy zrozumiem” – Gliwice/Polska

Anna Cyzon & Paweł Nawrocki – „Pierwszy raz” – Toronto/Kanada

Szymon Grzybacz – „Malinowy” – Podwilk/Polska

Sehrii Lazanovskyi –„Nayridinishi lyudy” – Ivano-Frankivsk/Ukraina

Diana Leshynska – „Tobi” – Ivano-Frankivsk/Ukraina

Julia Mayer – „I do” – Ryga/Łotwa

Paweł Nawrocki – „Wszystko jedno” – Kraków/Polska

Sylwia Piotrowska – „Ostatni raz” – Krzeszów/Polska

Ania Rydz – „Idź sobie” – Rzeczyca/Polska

Julia Sibielak – „Unreal” – Strzyżowice/Polska

Alekss Silvers – „Fireworks” – Ryga/Łotwa

Angelika Wdowczyk LIKA – „Błysk” – Warszawa/Polska

Julia Węgrowicz – „Ty wiesz” – Warszawa/Polska

Lista rezerwowa - Osoby znajdujące się na liście rezerwowej otrzymają nominację do Festiwalu w przypadku, gdy jeden z uczestników zrezygnuje:

Kseniia Tsarenko – „Jubiler” – Lwów/Ukraina

Agata Gałach – „Katapulty” – Majdan/Polka

Dawid Wojtoń – „Zgoda” - Rzeszów/Polska

LENDA/KOZUB – „Powolutku” – Świdnica/Polska

Julian Lesiński – „Only love can win” – Białystok/Polska

Orkiestra Festiwalowa „Rzeszów Carpathia Festival”:Tomasz Filipczak – piano, aranżacjeMirosław Wiśniewski – basPrzemysław Kuczyński – perkusjaJan Malecha – gitaryPiotr „Ziarek” Ziarkiewicz – trąbkaMariusz „Fazi” Mielczarek – saksofonyAndrzej Rękas – puzon

Organizatorami „Rzeszów Carpathia Festival” XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki – 2021 są:

Urząd Miasta RzeszowaCentrum Sztuki Wokalnej w RzeszowieEstrada Rzeszowska

Dr Anna Czenczek – pomysłodawczyni i dyrektor ,,Carpathia Festival”

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%