Zamknij
REKLAMA

Nagroda dla aktora Teatru Maska w Rzeszowie – Bogusława Michałka

12:37, 17.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Bogusław Michałek – aktor Teatru „Maska” Rzeszowie, zdobył nagrodę dla „Najlepszego aktora” na IV Międzynarodowym Niezależnym Festiwalu Teatrów Lalkowych On-Line „Wyspa Lalek”, organizowanym przez artystów teatru lalek z Rosji. 

Bogusław Michałek przedstawił autorską, przygotowaną specjalnie na Festiwal 8-minutową etiudę teatru cieni pt. „Tylko ręce”, bazującą na cieniowych postaciach tworzonych ad hoc z dłoni. W etiudzie wykorzystał doświadczenie ze swojego spektaklu „Okno”, który premierę miał wiele lat temu w Teatrze „Maska”. Transmisję on-line na żywo zrealizował Kamil Dobrowolski.

Festiwal połączył teatry dwóch kontynentów od Kamczatki do Rzeszowa – czasowa różnica odległości między występującymi na Festiwalu teatrami to 11 godzin! Wzięło w nim udział 15 aktorów lalkarzy z teatrów z różnych regionów i miast Federacji Rosyjskiej, m.in. z Kamczatki, Uzbekistanu, Jakucji, z Petersburga, Moskwy, oraz z Teatru „Maska” z Polski. Przedmiotem konkursowej części Festiwalu było przygotowanie przez wytypowanego przez Teatr aktora kilkuminutowego występu solowego z lalką lub przedmiotem. Można było wykorzystać rozmaite techniki animacji stosowane w teatrze lalek.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%