Zamknij
REKLAMA

Spotkanie tradycji z nowoczesnością. Bal Kotylionowy na osiedlu Słocina

12:59, 17.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę 20 listopada 2021 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina tradycja ponownie spotka się z nowoczesnością. Stanie się to za sprawą kolejnej edycji Balu Kotylionowego, podczas którego powróci klimat słynnych w okresie międzywojennym przyjęć. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne.

Słynne w regionie Bale Kotylionowe dla mieszkańców Słociny, na które zapraszani byli również znani goście z Rzeszowa i okolic, organizowane były w okresie międzywojennym przez Helenę Szajerównę. Najważniejszą częścią każdego balu był tak zwany „taniec z kotylionem”, któremu towarzyszył powszechny w tamtym czasie zwyczaj obdarowywania kawalerów przez panny kotylionami.

Pierwszy po długiej przerwie Bal Kotylionowy powrócił dopiero w roku 2019, dzięki realizowanemu wówczas na osiedlu Słocina projektowi „Dama z kotylionem”. Bal spotkał sięz wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców i od tego czasu wpisał się na stałe w kalendarz lokalnych wydarzeń organizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury.

Tegoroczny Bal Kotylionowy odbędzie się w sobotę 20 listopada 2021 roku w sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154 i potrwa od godziny 18:00do 22:00. W jego programie znajdzie się pokaz i kurs nauki walca, zabawa taneczna, recital dawnych piosenek w wykonaniu Mobilnej Filharmonii, prezentacja i odtworzenie zwyczaju obdarowywania kawalerów przez panny kotylionami oraz wspólne odtańczenie walca na koniec balu.

Swój udział w Balu Kotylionowym zgłosić mogą wyłącznie pełnoletnie pary. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszego zapisu telefonicznego pod numerem telefonu 510 355 747. Regulamin oraz karta uczestnika dostępnesą na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAOzdoby świąteczne na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%