Zamknij

Mrozu, Fisz Emade Tworzywo i Arek Kłusowski na RE: Rzeszów Festival

11:02, 09.06.2022 . Aktualizacja: 11:04, 09.06.2022
Skomentuj

 

2 dni RE:laksu, dwie sceny, kilkanaście czołowych polskich gwiazd i unikalne połączenie muzyki i światła - to przepis na pierwszą edycję nowego letniego festiwalu RE: RZESZÓW FESTIVAL, który odbędzie się 20-21 sierpnia na Bulwarach nad Wisłokiem i ma ambicję stać się nową ikoną Rzeszowa.

Mrozu, Fisz Emade Tworzywo i Arek Kłusowski, to kolejne gwiazdy, które dołączają do tegorocznego line-upu RE: RZESZÓW FESTIVALU. W sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł.

Mrozu, Fisz Emade Tworzywo i Arek Kłusowski dołączyli do sceny LIVE i do ogłoszonych już artystów: Natalii Przybysz, Organka, IGO, Brodki, Margaret, Pezeta i Zdechłego Osy. Wkrótce poznamy kolejnych artystów - artystów sceny tanecznej, którą rządzą w tym roku Novika i Baasch. Dlaczego? Bo Novika i Baasch to dyrektorzy artystyczni sceny tanecznej, to oni na tej scenie zaprezentują swoje muzyczne wybory.

AREK KŁUSOWSKI

Zaczynamy od niego, bo Arek Kłusowski jest z Rzeszowa! To charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz, i wspaniała osobowość? sceniczna. Nie mogło go zabraknąć w inauguracyjnej edycji festiwalu.

Część słuchaczy słyszy w głosie Arka Kłusowskiego młodego Artura Rojka, inni nazywają go męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow. Mimo tych porównań Arek, to niewątpliwie jeden z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Laureat 3 miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów: Ewy Farny, Sound ’n’ Grace, Mateusz Ziółko.

Arek długo i ciężko pracował na swoje „5 minut” i wszystko wskazuje na to, że jego czas właśnie nadchodzi. Po dwóch latach przerwy Arek wrócił pod szyldem wytworni Kayax. Pod koniec 2020 roku w sieci pojawiła się świąteczna piosenka jego autorstwa, którą zaśpiewał w reklamowym klipie razem z Julią Wieniawą i Mery Spolsky. Utwór osiągnął rekordowe 14 mln wyświetleń.

W lutym 2021 roku wyszedł świetnie przyjęty singiel pt. „Antarktyda”. Drugim singlem zapowiadającym album jest „Idealny Syn”, który szybko podbił ogólnopolskie radiostacje, z szumna premiera w radio RMF FM. Utwór posiada charakterystyczny tekst - opowiada o przemianach i buncie młodego człowieka w okresie wkraczania w świat dorosłości, wyłamywaniu się spod presji otoczenia oraz o tym, że nie trzeba niczego i nikomu udowadniać.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=C304-bufarU  [/YT] 

Piosenka została dostrzeżona tez przez branżę i to właśnie z tym numerem, jako przebojem tych wakacji Arek wystąpił na dwóch letnich festiwalach emitowanych na żywo w telewizji: Top of The Top Festiwal w TVN oraz RMF Hit Festiwal w Polsat.

Drugi album Arka Kłusowskiego zatytułowany “Lumpeks” miał premierę 21 maja.

Pod koniec roku Arek przygotował dla fanów kolejną niespodziankę - wzruszającą balladę, którą zgodziła się z nim wykonać sama szefowa – Kayah. Partnerem tego teledysku jest miasto Rzeszów.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=JCYv9z_mdcY  [/YT]

MROZU

Mrozu to producent muzyczny, kompozytor, tekściarz, który w swojej twórczości łączy blues, soul i rock’and’roll. Zdobywca wielu muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów, a hity takie jak "Nic do stracenia” czy "Jak nie my to kto”, zna cała Polska.

W 2014 roku Mrozu pokazał się jako ukształtowany artysta, który - platynowa już - płyta "Rollercoaster" udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. "Nic do stracenia", z tego albumu okazał się najczęściej graną piosenką w radiach w 2014 roku.

Albumami "Zew" i "Aura” poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość. Płyty pokazały, że artysta cały czas się rozwija i zaskakuje fanów.

Rok 2021 to sukces dwóch singli, które zdobyły szczyty playlist radiowych: „Złoto” i „Galacticos”. „Palę w oknie” to ostatni singiel promujący nowy, już szósty album artysty - „Złote bloki”, który miał premierę w primaprilisowy piątek 2022 roku.

FISZ EMADE TWORZYWO

To jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.

Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

 Na płycie uznanej przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021, znajdziemy 18 utworów, w których nagraniach udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instrumenty klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), wokalistka zespołu Shyness! Rebeka Iwona Skwarek oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

O Re: RZESZÓW FESTIWALU:

Dlaczego “RE:”? Skąd taka nazwa festiwalu? Organizatorzy postawili na koncepcję festiwalu, która odda dynamiczny charakter i ducha miasta i regionu, podkreśli jego najlepsze cechy. Dlatego w logo festiwalu powstał “pierwiastek RE:” - nowy, unikalny i lokalny. Jakie ma właściwości? Takie jak Rzeszów - jest nowoczesny i dynamiczny, otwarty, ciekawy zmian i pełen aspiracji. „Tak widzimy nasze miasto i taki festiwal chcemy stworzyć. Pełny dobrej energii, rozświetlony i inspirujący. Festiwal, który może stać się jedną z wyrazistych miejskich marek i przyciągać uwagę całego regionu" - tłumaczy prezydent Rzeszowa. - A dlaczego RE:? Bo jest proste, bezpośrednie i bardzo nasze! RE to oczywiście Resovia, ale też dwie litery, które kojarzą się z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami - RE to REcykling i REuse – odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja - bo o tym ma być właśnie ten festiwal: o wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze i odpoczynku i o najlepszej jakości rozrywce, na którą mieszkańcy Rzeszowa czekali od lat. Chcemy, że za parę lat RE: RZESZÓW FESTIWAL był dla Rzeszowa tym, czym dla Gdyni jest Open’er Festival, dla Katowic Off Festival, czy dla Płocka Audioriver, dodają Organizatorzy.

Sprzedaż biletów i karnetów na RE: RZESZÓW FESTIWAL dostępna za pośrednictwem internetowych bileterii Ebilet.pl oraz GOING i EMPIK BILETY.

Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%