Zamknij
REKLAMA

Rozbudują szkołę i przedszkole na os. Staromieście w Rzeszowie

13:22, 28.06.2022 | mb
Skomentuj
REKLAMA

W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie. Zadaniem wykonawcy będzie m.in. także wybudowanie nowej części szkoły i przedszkola, w której znajdą się m.in. sale przedszkolne, świetlica, szatnia i kuchnia. 

Realizację tej wyczekiwanej przez mieszkańców intensywnie rozwijającego się osiedla Staromieście inwestycji zapowiedział Konrad Fijołek podczas kampanii prezydenckiej. Dokumentacja rozbudowy szkoły i przedszkola jest gotowa. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która to zadanie będzie realizować.

Rozbudowa i przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolny nr 3 przy ul. Skrajnej 1 będzie składała się z kilku elementów. Jednym z nich jest budowa hali sportowej wraz z zapleczem. Hala będzie spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będą także widownia oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.

Kolejnym z elementów będzie budowa nowej części  szkolno-przedszkolnej, która będzie  połączona z istniejącym budynkiem. Znajdą się w niej:

 - na kondygnacji 0 - świetlica szkolna, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne oraz pracownia fizyko – chemiczna.

- na kondygnacji – 1 – m.in. szatnia dla ok. 310 uczniów, zaplecze techniczne, kuchnia, jadalnia

- na kondygnacji +1 – 5 sal przedszkolnych (każda z sal będzie posiadała bezpośredni dostęp do sanitariatów), szatnia dla dzieci przedszkolnych, pomieszczenia socjalne oraz gabinet o funkcji biurowej.

Trzecim z elementów będzie przebudowa istniejącego budynku szkolnego, która będzie polegać m.in. na zmianie układu wewnętrznego części pomieszczeń na kondygnacji -1 oraz 0 i wprowadzeniu dodatkowego, zadaszonego, zewnętrznego wejścia technicznego na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

W ramach zagospodarowania terenu zostaną wykonane nowe chodniki z kostki wraz z miejscami postojowymi. Ustawione zostaną także elementy małej architektury takie jak ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci.

Wybór wykonawcy tej inwestycji zaplanowany jest na tegoroczne lato. Wykonawca na rozbudowę i przebudowę szkoły i przedszkola na os. Staromieście będzie miał 24 miesiące od daty podpisania umowy.

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%