Zamknij
REKLAMA

Akcja „Podkarpackie dba o zdrowie” to manipulacja!

12:07, 29.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Do mieszkańców Mielca i regionu dzwonili telemarketerzy i zapraszali na spotkanie dotyczące zdrowotnych akcji profilaktycznych. Oferowali pulsoksymetry, w rozmowę wplatają wątek szczepień na COVID-19. Często dodawali, że dzwonią w ramach „programu wojewódzkiego”. Trzeba uważać, by nie dać się zmanipulować.

Podobne działania telemarketerzy prowadzą także w innych województwach, od wielu miesięcy. W listopadzie skupili się na Podkarpaciu. Odbierający telefony bardzo często rozumieją, że kontaktują się z nimi przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Akcja profilaktyczna ma nazywać się „Podkarpackie dba o zdrowie” lub „Zdrowe Podkarpackie” i ma polegać na organizacji spotkań, w czasie których goście otrzymają pulsyksometry. 

Wiosną Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zapewniał, że nie prowadzi takiej akcji, nie ma z nią nic wspólnego. Reporter Dziennika Wschodniego z Lublina ustalił, że na spotkaniach, gdzie mają być wręczane pulsyksometry czy oferowane konsultacje lekarskie, dochodzi do sprzedaży tak zwanych produktów leczniczych: garnków, koców i tym podobnych produktów. Ceny miały sięgać kilku tysięcy złotych. 

Można się spodziewać, że za jakiś czas do mieszkańców Mielca i Podkarpacia znów zadzwonią telemarketerzy z zaproszeniem na spotkanie „zdrowotne”. 

Podobny mechanizm stosuje firma, która sprzedaje fotowoltaikę, również powołuje się na „program wojewódzki”.

[ALERT]1638183921374[/ALERT]


 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%