Zamknij
REKLAMA

Dworczyk: w Korczowej uruchomiono 5 dodatkowych punktów dla tirów

14:41, 20.06.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Uruchomienie 5 dodatkowych punktów odprawy dla tirów w zasadniczy sposób upłynni ruch - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk na przejściu granicznym w Korczowej. Zapowiedział, że ruch towarowy między Polską a Ukrainą zwiększy się dwukrotnie.

W poniedziałek szef KPRM razem z ukraińskim ministrem infrastruktury Ołeksandrem Kubrakowem, wiceszefem MSWiA Bartoszem Grodeckim oraz wojewodą podkarpacką Elżbietą Leniart wziął udział w konferencji prasowej na przejściu granicznym między Polską a Ukrainą Korczowa-Krakowiec.

"Dzisiaj uruchomionych zostało 5 dodatkowych punktów odprawy dla tirów" - poinformował Dworczyk. "To oznacza, że w ciągu 10 dniu dało nam się zwiększyć dwukrotnie liczbę punktów; jesteśmy przekonani że wpłynie to w zasadniczy sposób na upłynnienie ruchu i zmniejszenie kolejek po obu stronach" - zaznaczył

Dworczyk zapowiedział, że ruch towarowy między Polską a Ukrainą zwiększy się dwukrotnie. "Chcemy nie tylko pomagać naszym ukraińskim przyjaciołom, ale chcemy także zwiększać tranzyt przez Polskę, bo to jest też wymierna korzyść dla polskich przedsiębiorców i polskiego państwa" - zauważył.

Szef KPRM podkreślił współpracę ze stroną ukraińską - Ołeksandrem Kubrakowem, a także polskim Ministerstwem Infrastruktury, Ministerstwem Finansów, MSWiA oraz Strażą Graniczną i innymi zaangażowanymi podmiotami. (PAP)

autorzy: Mikołaj Małecki, Agnieszka Pipała

mml/ api/ ann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%