Zamknij
REKLAMA

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 we WSIiZ za nami

12:09, 08.10.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zainaugurowała nowy rok akademicki 2020/2021. Na studiach I i II stopnia oraz na studiach dyplomowych rozpoczyna naukę ponad 6000 osób, w tej grupie jest blisko 1500 obcokrajowców z ponad 50 krajów świata.

„Zapewniam Was Drodzy Studenci, że będziecie mogli tu rozwijać wszystkie wasze talenty i formować swój intelekt. Życzę Wam, by WSIiZ stała się dla Was miejscem inspiracji i rozwoju” – mówił podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego Rektor WSIiZ, dr Wergiliusz Gołąbek. Ze względów epidemiologicznych uroczystość odbyła się w trybie hybrydowym: w spotkaniu w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej wzięło udział kilkadziesiąt osób, a całość wydarzenia była transmitowana online w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku. 

W obecnym roku akademickim w ramach oferty polsko – i anglojęzycznej studenci WSIiZ kształcić się będą na 13 kierunkach studiów na 4 Kolegiach: Medycznym, Zarządzania, Mediów i Komunikacji Społecznej oraz Informatyki Stosowanej. Na uczelni działa także seminarium doktoranckie z nauk społecznych w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. W roku akademickim 2020/2021 zajęcia we WSIiZ będą realizowane w trybie hybrydowym: wykłady i konwersatoria będą się odbywać online, natomiast ćwiczenia w sposób tradycyjny, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Inauguracja nowego roku akademickiego otworzyła Jubileusz 25-lecia istnienia Uczelni. „Kiedy sięgam pamięcią wstecz i myślę o jednym z najważniejszych projektów swojego życia – o Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – nasuwa mi się refleksja, że minione 25 lat to był niewątpliwie czas doniosłych osiągnieć, ale i ciężkiej, wymagającej konsekwencji pracy. 25 lat temu wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – i nie było. Ale z całą mocą mogę dziś powiedzieć, że stworzyliśmy dzieło wyjątkowe” – tak mówi założyciel Uczelni, dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, Prezydent Uczelni.

Wydarzenia jubileuszowe będą trwały przez cały rok, a najważniejsze są zaplanowane na 8 marca 2021 r., a więc dokładnie w dniu powołania WSIiZ do życia.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA