Zamknij
REKLAMA

Poparłeś strajk kobiet? Nie dostaniesz bierzmowania!

19:48, 25.01.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Z redakcją portalu gorlice24.pl skontaktowali się oburzeni rodzice dzieci, które w tym roku mają przystąpić do sakramentu bierzmowania w Ropicy Polskiej (Diecezja Rzeszowska). Każdy  z uczniów otrzymał do podpisania specyficzne oświadczenie, którego brak ma skutkować odmową udzielenia sakramentu! 

Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. "strajku kobiet": postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia. 

Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu .... ....

Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO

Takie kartki pojawiły się w domach uczniów Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej. - Nastolatkowie, jak widać zmuszani są przez lokalnego proboszcza do zatracenia posiadania własnego zdania, odmawia on im wolności wyrażania poglądów stosując wobec nich szantaż w postaci niedopuszczenia do otrzymania bierzmowania w wypadku odmowy złożenia oświadczenia, ale też odmowy usunięcia ewentualnych zdjęć i informacji na temat ogólnopolskiej akcji "Strajku Kobiet" - czytamy w portalu gorlice24.pl

Sprawa ta trafiła do ogólnopolskich mediów. Z parafią kontaktował się onet.pl, dziennikarz od tamtejszego księdza usłyszał, że „nie udziela informacji mediom, które nie są katolickie bez zgody biskupa".

[ZT]5170[/ZT]

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

AdamAdam

2 1

Podkarpaciu nie Małopolsce 19:56, 25.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GodziuGodziu

0 1

Małopolsce. Sprawdź mapę zanim kogoś będziesz chciał poprawiać :) 21:26, 25.01.2021


kolokolo

0 0

no i jaki macie problem? Jak nie chcecie byc bierzmowani to nie podpisujecie, a jak tak to podpiszecie
22:01, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%